Wystartowały masowe szczepienia w Tarnowie

We środę, 28 kwietnia, o godzinie 7. rozpoczął działalność punkt szczepień przeciw Covid. Mieści się on w hali sportowej przy ul. Gumniskiej. Dzień wcześniej dotarło 800 sztuk szczepionki Pfizer. Pierwszego dnia zostanie przyjmie ją 408 osób. To drugi punkt szczepień powszechnych w Małopolsce.

Organizacją punktu zajęły się Zespół Przychodni Specjalistycznych oraz Mościckie Centrum Medyczne. Niestety, już dziś wiadomo, że szczepienia nie będą wykonywane codziennie. Ich tempo uzależnione jest od dostaw preparatu.

– Szczepimy dziś i jutro. W piątek, 30 kwietnia, mamy przerwę. Wówczas ma dotrzeć kolejna partia szczepionek. Kolejne zarejestrowane osoby pojawią się w naszym punkcie 1 i 2 maja. Następnej dostawy spodziewamy się 5 maja, więc szczepić będziemy 6 i 7 maja – wyjaśnia Małgorzata Topolska, koordynator do spraw medycznych punktu szczepień powszechnych.

Do tej pory zarejestrowało się około 4000 osób. Pierwsze wolne terminy są w okolicach 12 maja. 

Rejestracji można dokonać pod numerami telefonów 14 688 25 76 i 14 688 25 77.

Do Miejskiego Punktu Szczepień Powszechnych przy Gumniskiej będzie można dostać się specjalnie uruchomionymi autobusami 121 i 122. Będą one kursować co 45 minut. 121 rozpoczyna trasę na Osiedlu Jasna II, przejedzie Starodąbrowską, Słoneczną, Lwowską i Mostową. Drugi autobus rozpocznie kurs od Parku Wodnego i przejedzie przez ulice: Romanowicza, Klikowską, Solidarności, Mickiewicza, Starodąbrowską i Mostową.

Prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych Jarosław Kolendo prosi, by pacjenci zgłaszali się kwadrans przed wyznaczonym terminem. Przed otrzymaniem szczepionki mierzona będzie temperatura. Koniecznym też będzie wypełnienie specjalnej ankiety.

Punkt szczepień przy ul. Gumniskiej będzie działał około trzech miesięcy.

Łukasz Winczura, fot. Paweł Topolski

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend