Rusza budowa letniego parku wodnego w Mościcach. Ma być gotowy na Letnie Igrzyska Europejskie

Tarnów wiadomości. Firma z Tarnowa wygrała przetarg na budowę letniego parku wodnego w Mościcach. Inwestycja pod nazwą „Budowa infrastruktury sportowej dla Igrzysk Europejskich 2023” będzie służyła nie tylko podczas wielkiej imprezy sportowej. Po międzynarodowej premierze to mieszkańcy Tarnowa będą mieli nowe miejsce rozrywki. 

Czasu na budowę jest mało, bo igrzyska rozpoczną się w 2023 roku. Według umowy podpisanej z firmą MTM Budownictwo, letni park wodny ma być gotowy do połowy maja 2023 roku. W ramach inwestycji mają powstać m.in.: basen rekreacyjny z częścią pływacką i rekreacyjną, basen z zespołem czterech zjeżdżalni, wodny plac zabaw, boisko do sportów plażowych, marynistyczny plac zabaw, lodowisko sezonowe, boisko i kort tenisowy. 

Cały teren zostanie na nowo zagospodarowany i wyposażony w tzw. elementy małej architektury: staną ławki, stojaki na rowery, stoły do tenisa stołowego, stoły do szachów. Powstaną alejki spacerowe, będą też nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz taras widokowy, przy którym funkcjonowała będzie kawiarnia. 

Nowoczesny park wodny powstanie dzięki dofinansowaniu. Na inwestycję Tarnów otrzymał z budżetu państwa 25 mln 200 tys. zł. Po głosowaniu radnych zdecydowano, że brakująca część zostanie dołożona z budżetu miasta. 

Gospodarzem imprezy będzie województwo małopolskie, ale Tarnów będzie miał swoje 5 minut. Odbędą się tutaj zawody we wspinaczce, badmintonie, plażowej piłce ręcznej, plażowej siatkówce oraz plażowej piłce nożnej.

Na zdjęciu tytułowym poglądowa wizualizacja z 2020 roku. 
Fot. w tekście Artur Gawle

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend