To koniec sklepu charytatywnego w Nowodworzu. Zabrakło środków na utrzymanie działalności

Tarnów wiadomości. Do końca stycznia będzie działał sklep charytatywny Kawałek Podłogi w Nowodworzu. Na profilu facebookowym pojawił się komunikat właścicieli o planowanym zamknięciu. Powodem jest brak środków na funkcjonowanie, bo choć środki ze sprzedaży przedmiotów były przeznaczane na cele charytatywne, to koszty i opłaty za prowadzenie takiego działania były odczuwalne. 
 
Sklep charytatywny Kawałek Podłogi został otwarty na początku 2021 roku i był jedynym dotąd miejscem w naszym regionie, które działało w ten sposób. Przedmioty, które przynosili mieszkańcy, dostawały drugie życie. Można je było zakupić w przystępnych cenach, ale trafiały także bezpłatnie do osób potrzebujących. 
Rozdaliśmy część mebli osobom potrzebującym, młodzieży usamodzielniającej się po opuszczeniu placówek wychowawczych oraz artykułów pierwszej potrzeby osobom dotkniętych klęskami żywiołowymi – czytamy w komunikacie właścicieli. 
Nie pomogły promocje, ani wyprzedaże. Działalność nie przynosiła zysków. W sklepie zatrudniono 3 osoby, które oprócz wynagrodzenia miały szansę zdobywać doświadczenie. 
 
Nie ukrywamy, że decyzja jest dla nas bardzo trudna i długo wahaliśmy się nad jej podjęciem. Dziękujemy wszystkim, którzy darzyli nasz sklep sympatią. Dziękujemy za każde dobro słowo na temat naszej działalności, które dodawało nam skrzydeł. (…) niestety nie jesteśmy już w stanie zrobić niczego więcej, aby sklep udźwignął koszty utrzymania i przynosił dochody na szczytny cel.
Pieniądze, które uda się jeszcze zebrać w styczniu, po sprzedaży produktów, które zostały w sklepie charytatywnym, będą przekazane do innych organizacji pożytku publicznego.  
 
Źródło: Fb.com/Kawałek Podłogi
 

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend