Dziś u nas:

A to ciekawe

62-latek z Tarnowa wyłapywał chronione ptaki. Grozi mu 5 lat więzienia

Tarnów wiadomości. Kryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód wpadli na trop tarnowianina, który wyłapywał rzadkie gatunki ptaków i więził je w klatkach. W budynku gospodarczym, na terenie posesji należącej do mężczyzny zabezpieczono kilka klatek, z gatunkami podlegającymi ochronie. Wśród nich znalazły się dwie zięby, czyż i  szczygieł.

Podczas wykonywanych na miejscu czynności, policjanci znaleźli także tzw. „żywołapkę” – metalową konstrukcję ułatwiającą  wabienie i nielegalne pozyskiwania ptaków. Usytuowana była ona na sąsiedniej posesji. Towarzyszący mundurowym funkcjonariusze Straży Leśnej nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z gatunkami ptaków objętych ścisłą ochroną prawa.

62-latek został zatrzymany do dyspozycji służb i niedługo potem usłyszał zarzut z artykułu 127 a z Ustawy o ochronie przyrody, czyli wejścia w posiadanie okazów objętych ochroną gatunkową, za co grozi kara od trzech miesięcy do lat pięciu lat pozbawienia wolności.

Ptaki przetrzymywane przez niego w klatkach zostały wypuszczone na wolność.

Źródło: KMP w Tarnowie

Natalia Tryba - dziennikarz, społecznik. Zawsze w centrum wydarzeń. Redaktor odpowiedzialna za tarnowską redakcję Ilustrowanego Kuriera Codziennego.

Podobne tematy

Send this to a friend