Strażacy z Tarnowa pomagają tworzyć lodowiska przy szkołach, parkach i na osiedlach

Tarnów wiadomości. Rozpoczęły się ferie, a co za tym idzie zwiększa się też liczba niebezpiecznych zdarzeń z udziałem nastoletnich osób. Jednym z najpopularniejszych zagrożeń  jest korzystanie z niestrzeżonych, zamarzniętych zbiorników, które młodym ludziom służą do rozrywek. Strażacy mają sposób na to, by zwiększyć bezpieczeństwo. 

Akcja „Bezpieczne Lodowiska 2022” polega na pomocy strażaków w przygotowaniu ślizgawek na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich lub osiedli mieszkaniowych.

Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Warunkiem udzielenia pomocy strażaków jest właściwe przygotowanie, przez zgłaszającego, terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypaniu band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawieniu barierek. Za bezpieczeństwo osób przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator ślizgawki.

Aby uzyskać pomoc jednostek Państwowej Straży Pożarnej należy skontaktować się z najbliższą komendą powiatową lub miejską PSP. Szczegóły znajdują się TUTAJ. 

fot. Artur Gawle

 

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend