1 min. czytania

Malarstwo Joanny Srebro-Drobieckiej na ścianach Muzeum Etnograficznego [zdjęcia]

Wernisaż odbył się w poniedziałek(18 września).

Muzeum Etnograficzne w Tarnowie zaprasza na wystawę  „Joanna Srebro-Drobiecka (1932-2006) – malarstwo”. Ekspozycję można oglądać do 5 listopada 2023 r. Kuratorem wystawy jest Roman Fleszar.

Joanna Srebro-Drobiecka (1932-2006) urodziła się w Tarnowie. Studia artystyczne ukończyła na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1962 r. uzyskała dyplom pod kierunkiem prof. Wacława Taranczewskiego. Od początku była artystką niezależną, tworzącą własne wizje. W żadnym okresie swego malarstwa nie poddała się trendom dominującym w sztuce ani komercjalizacji, pozostała wierna swojemu sposobowi patrzenia na świat. Uprawiała malarstwo sztalugowe – duże formaty, czasami projektowała gobeliny i freski. Brała udział w licznych wystawach okręgowych, oddziałowych, ogólnopolskich Związku Polskich Artystów Plastyków. Zmarła 3 listopada 2006 roku w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa, gdzie znajduje się także część jej dorobku malarskiego. Obrazy z tej kolekcji będzie można zobaczyć na prezentowanej wystawie.

źródło: www.it.tarnow.pl

fot. Artur Gawle

Artur Gawle

Artur Gawle - fotoreporter. Odpowiedzialny za galerie i pojedyncze zdjęcia w całej grupie Ilustrowanego Kuriera Codziennego.

Poprzedni wpis

Kolejny remis z Podbeskidziem. Bruk-Bet odrobił straty i podzielił się punktami

Następny wpis

Michał Probierz selekcjonerem. To były trener Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend