1 min. czytania

Michał Probierz selekcjonerem. To były trener Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Koniec medialnych spekulacji. Nowym selekcjonerem Polskiej reprezentacji został Michał Probierz. Mimo, że prezentacja nowego trenera miała się odbyć w środowe południe to informację poznaliśmy już z samego rana.

Na ten komunikat czekali kibice reprezentacji Polski. Po nieudanej kadencji Fernando Santosa do dzisiaj nie wiedzieliśmy na kogo postawi Cezary Kulesza. Najwięcej mówiło się o dwójce – Marek Papszun i Michał Probierz. Ogłoszenie miało nastąpić w samo południe. Okazało się jednak, że prezes PZPN zaskoczył wszystkich i o 8 rano na portalu X zakomunikował, że nowym selekcjonerem został Michał Probierz, który do tej pory pracował jako trener kadry U21.

– Selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz. To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi – napisał w porannym poście na portalu X Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Informacja prędkością błyskawicy rozeszła się po wszystkich mediach w Polsce. Wybór przez jednych jest krytykowany, przez innych traktowany jako dobra decyzja.

Probierz do tej pory trenował m.in. Jagiellonie Białystok, Wisłę Kraków, Widzew Łódź czy Cracovię. Trzeba zaznaczyć, że nowy selekcjoner polskiej kadry był również trenerem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Probierz długo nie zagrzał tam miejsca i po zaledwie jednym dniu rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

Najbliższe mecze w kwalifikacjach ME czekają Polaków 12 i 15 października z Wyspami Owczymi w Thorshavn oraz z Mołdawią w Warszawie. Zgrupowanie rozpocznie się 9 października. Pierwsze powołania Probierz musi wysłać do najbliższej niedzieli.

fot. twitter.com / Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Poprzedni wpis

Malarstwo Joanny Srebro-Drobieckiej na ścianach Muzeum Etnograficznego [zdjęcia]

Następny wpis

Paweł Domagała wsparł Via Spei [zdjęcia]

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend