2 minut czytania

Jak możemy zwalczać bóle kręgosłupa?

Male torso seen from behind.

Bóle kręgosłupa – spróbuj floatingu i zabiegów w komorze hiperbarycznej

Bóle kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości, z jakimi borykają się ludzie na całym świecie. Praktycznie nie ma człowieka, który w swoim życia chociaż jeden raz nie odczuwałby dolegliwości krzyża, kręgosłupa szyjnego lub piersiowego.

Bóle kręgosłupa spowodowane są różnymi czynnikami, a ich przyczyną jest niezdrowy tryb życia: brak ruchu, nadwaga, siedząca praca, niewłaściwa postawa ciała, palenie tytoniu, zła pozycja podczas snu, ale także życie w ciągłym stresie, na który mięśnie reagują wzmożonym napięciem. Najczęstszą przyczyną bólu kręgosłupa, zwłaszcza w części lędźwiowej jest dyskopatia. Dyskopatia może wystąpić na kilku poziomach praktycznie każdego odcinka kręgosłupa: szyjnego, piersiowego i lędźwiowego. Rwa kulszowa to ucisk przepukliny jądra miażdżystego w dolnym odcinku kręgosłupa, spowodowany obrzękiem lub zwyrodnieniem stawu na jeden z najdłuższych nerwów w naszym ciele – nerw kulszowy.

Ból typowy dla rwy kulszowej jest ostry, promieniuje od dolnej części pleców wzdłuż nerwu kulszowego aż do stopy. Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK) to choroba reumatyczna, która objawia się poranną sztywnością i przewlekłymi bólami.

W terapii bólów kręgosłupa stosuje się: *odpoczynek *farmakoterapię (niesterydowe leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, kortykosteroidy) *fizykoterapię i rehabilitację *masaże i ćwiczenia rozciągające *akupunkturę i akupresurę *leczenie operacyjne – w przypadku nieskuteczności metod zachowawczych Jedną z najnowszych (potwierdzonych w badaniach klinicznych) metod wykorzystywanych w leczeniu bólów kręgosłupa oraz wzmożonego napięcia mięśni jest stosowana naszej placówce terapia w specjalnej kapsule floatingowej. Poprzez redukcję napięcia mięśni i korzystnym wpływie na naszą psychikę (deprywacja sensoryczna) w stosunkowo krótkim czasie i bez wysiłku, terapia floatingu prowadzi po kilku sesjach do uwolnienia pacjenta od bólu.

Zabieg w kapsule floatingowej przeciwdziała procesom degeneracyjnym i zapalnym oraz prowadzi do regeneracji krążków międzykręgowych (dysków), zmniejszając i zatrzymując proces deformacji kręgosłupa. Floating jest jedną z nowszych metod terapii w leczeniu schorzeń wszystkich odcinków kręgosłupa. Roztwór rozpuszczonej soli Epsom jest dodatkowym wartościowym elementem terapii łagodzącej dolegliwości bólowe.

W Centrum Psychosomatyki w leczeniu przewlekłych dolegliwości kręgosłupa stosujemy z powodzeniem także inną metodę terapeutyczną – zabiegi w komorze HBOT. Tlenoterapia hiperbaryczna jest dziś standardem w leczeniu schorzeń zapalnych, reumatoidalnych i przewlekłych dolegliwości bólowych. Zabieg poprzez eliminację stanu zapalnego oraz innych czynników immunologicznych znacząco hamuje rozwój procesu chorobowego. Tlen podawany pod wysokim ciśnieniem koi ból, znieczula, zmniejsza markery stanu zapalnego, regeneruje wszystkie tkanki ustroju.

Bardzo często pacjenci już po trzech seansach w komorze hiperbarycznej odczuwają znaczące zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, a efekty terapii stosowanej regularnie są bardzo pozytywnie odbierane przez osoby zmagające się z przewlekłą chorobą. W naszym Centrum Psychosomatyki FLOATING OXYMEDICNA do leczenia schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu wykorzystujemy innowacyjne terapie w komorze HBOT OXYMEDICINA oraz w kapsule floatingowej.

Więcej informacji na:

www.centrumpsychosomatyki.pl

www.floatingtarnow.pl

www.oxymedicina.pl

Poprzedni wpis

Ljung i Bjerre znowu w Tarnowie! Unia podpisuje umowy na przyszły sezon

Następny wpis

Tomasz Głowacz zaprasza do Arteki [zdjęcia]

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend