1 min. czytania

Ljung i Bjerre znowu w Tarnowie! Unia podpisuje umowy na przyszły sezon

Tarnów wiadomości. Tak udanej jesieni w tarnowskim żużlu nie było od lat. Mimo, że nie opadł jeszcze kurz po minionym sezonie to „Jaskółki” są już praktycznie gotowe do przyszłorocznych startów.

W tym roku Grupa Azoty Unia Tarnów rozgrywki zakończyła na 4. miejscu w drugoligowej tabeli. Awans do play-off dobrze wpłynął na morale tarnowskiego zespołu i całego środowiska wokół czarnego sportu w mieście. Od razu po zakończonym sezonie wzięto się więc do pracy i po raz pierwszy od wielu lat tak szybko poznaliśmy skład drużyny, która będzie bronić biało-niebieskich barw w przyszłym sezonie.

Jeszcze przed otwarciem okna transferowego klub pochwalił się porozumieniami z nowymi żużlowcami. Teraz wszyscy złożyli podpisy na kontraktach i oficjalnie będą jeździć w drużynie Grupa Azoty Unii Tarnów.

O awans do 1. Ligi pojadą:

– Adrian Cyfer
– Marko Lewiszyn (U24) – wypożyczony z Cellfast Wilki Krosno
– David Bellego
– Daniel Jeleniewski
– Timo Lahti

Z takim składem „Jaskółki” są stawiane jako murowany faworyt do zwycięstwa w II Lidze żużlowej. W ostatnich dniach na mediach społecznościowych Unii ogłoszono, że klub dodatkowo podpisał kontrakty warszawskie z dwoma doskonale znanymi w Tarnowie żużlowcami. Umowy bez aneksu finansowego parafowali Peter Ljung i Kenneth Bjerre. Szwed wielokrotnie powracał do klubu z Mościc (2006-2007, 2017, 2019-2020, 2022) i kibice mają z nim wiele świetnych wspomnień. Bjerre startował w Unii w latach 2015-2018 i również zapisał się jako waleczny i dobrze punktujący zawodnik.

Duńczyk w minionej kampanii bronił barw Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Dla Ljunga ostatni sezon w polskiej lidze to starty dla Enea Polonii Piła. Czy w przyszłym roku znów będą jeździć z jaskółką na kevlarze? Czas pokaże, ale na pewno są w alternatywie dla trenera Stanisława Burzy.

Na razie nie wiadomo jak będzie się prezentować w przyszłym sezonie formacja młodzieżowa w tarnowskim klubie.

Poprzedni wpis

ERGO Hestia i Fundacja APH ogłaszają program dotacyjny dla polskiej kultury

Następny wpis

Jak możemy zwalczać bóle kręgosłupa?

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend