1 min. czytania

W Zalasowej grasuje podpalacz? Drugi pożar na tej samej posesji

Tarnów wiadomości. Do bardzo niepokojącej sytuacji doszło w Zalasowej (gm. Ryglice). W nocy doszło do pożaru drewnianej wiaty. Spłonęła wraz z całym sprzętem, który znajdował się w środku. Niepokojąca jest świadomość, że to już drugie podpalenie na tej samej posesji.

To nie może być przypadek. W Zalasowej pierwszy pożar miał miejsce w nocy 30 października 2022 roku. Spłonął wtedy garaż wraz z sprzętem ogrodowym. Straty wyliczono na kilkanaście tysięcy złotych. Sytuacja powtórzyła się ubiegłej nocy. Z 23/24 października doszło po pożaru wiaty. Ta była drewniana, ale przykryta blachą, a pod nią znajdowały się narzędzia i sprzęty ogrodowe jak np. kosiarka.

Wciąż czekamy na opinię biegłego do spraw pożarnictwa, która nam więcej powie czy było to celowe podpalenie. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na działanie osób trzecich – mówi dla IKC asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Na miejscu służyły zastępy straży pożarnej OSP z Zalasowej, Woli Lubeckiej i Ryglic oraz strażacy PSP z filii w Siedliskach. Straty poniesione w pożarze wylicza się na około 30 tys. złotych.

fot. OSP Wola Lubecka

Poprzedni wpis

Radni odrzucili kolejną propozycję zwiększenia podatku od nieruchomości. Prezydent nie odpuszcza

Następny wpis

Hodowca konopi zatrzymany. W domu miał prawie 3 kilogramy suszu

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend