Dziś u nas:

Tarnów informacje

Radni odrzucili kolejną propozycję zwiększenia podatku od nieruchomości. Prezydent nie odpuszcza

Tarnów wiadomości. Po raz kolejny prezydent Tarnowa Roman Ciepiela proponował zwiększenie podatku od nieruchomości w mieście, ale jego propozycję uchwały odrzucili tarnowscy radni.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o chęci zwiększenia podatku od nieruchomości w Tarnowie. Taki pomysł podsunął włodarz miasta Roman Ciepiela. Na jednej z sesji miejskiej radni jednym głosem odrzucili ten plan. Teraz wizja większych kosztów wróciła. Znów za sprawą prezydenta. Po raz kolejny „weto” powiedzieli radni, którzy nie zgadzają się na taki plan.

Jeszcze przed czwartkową sesją (24.11) zorganizowano konferencję prasową, na której zanegowano wizję włodarza miasta. Punkt ten został wycofany z planu obrad.

Od początku byliśmy przeciwni tym podwyżkom, wskazując na to, że sięganie tak głęboko do portfeli tarnowian jest niedopuszczalne. Ta skala podwyżek byłaby rekordowa i łącznie byłoby to ponad 20 mln zł, które zostałyby zabrane tarnowianom. Nie ma zgody na naprawianie problemów wynikających ze złego zarządzania miastem kosztem mieszkańców. Dobry gospodarz musi być też gotowy na złe czasy i powinien mieć jakieś oszczędności i rozwiązania, po które sięga w sytuacji, gdy zaczyna brakować pieniędzy – poinformował Mirosław Biedroń, szef klubu PiS w radzie miejskiej.

Tarnowscy radni odrzucili również z planu sesji propozycję dotyczącą zwiększenia opłaty reklamowej na terenie miasta i Gminy Tarnów.

Podobne tematy

Send this to a friend