1 min. czytania

Prezydent Ciepiela podpisał umowę na tańszy węgiel. To ponad 500 ton

Tarnów wiadomości. Ponad 500 ton węgla po niższych cenach trafi w pierwszym rzucie do Tarnowa. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podpisał umowę z Polską Grupą Górniczą. Kiedy tarnowianie mogą spodziewać się tańszego opału?

Tegoroczna jesień w dużej mierze kojarzy się z podwyżkami cen za opał. Zarówno węgiel jak i inne formy ogrzewania mocno poszły w górę i Polacy muszą się mierzyć z dużo większymi wydatkami. Do Tarnowa ma trafić jednak węgiel, który na mocy umowy miasta z Polską Grupą Górniczą ma być dostępny po preferencyjnych cenach. Prezydent Ciepiela w środę 23 listopada podpisał w tej sprawie dokument wiążący.

Węgiel pojawi się w składzie w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Tarnowie, gdy tylko PGG powiadomi o możliwości jego odbioru ze składu spółki w podtarnowskich Koszycach – informuje rzecznik prezydenta Tarnowa Ireneusz Kutrzuba.

Podpisana umowa opiewa na dostarczenie miastu przez PGG do końca bieżącego roku 525,5 tony węgla z polskich kopalń. Wielkość ta odpowiada zamówieniom złożonym w Centrum Usług Społecznych przez uprawnionych do zakupu tarnowian do końca ubiegłego tygodnia. Dzisiaj oczywiście zamówień jest już więcej, ale PGG deklaruje, iż wraz ze zwiększaniem się liczby chętnych do zakupu będzie można składać w spółce zamówienia dodatkowe. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy węgiel będzie można odebrać ze składu PGG w Koszycach i przywieźć do Tarnowa – spółka deklaruje, iż gdy tylko kopalnie dostarczą węgiel, powiadomi o tym miasto – dodaje Ireneusz Kutrzuba.

Tarnowianie uprawnieni do zakupu węgla po preferencyjnych cenach złożyli do 23 listopada w Centrum Usług Społecznych 469 wniosków na blisko 627,5 tony węgla, 52 wnioski są w trakcie weryfikacji, 417 wniosków (opiewających na ponad 550 ton) jest gotowych do przekazania MPGK.

Tona węgla ma kosztować 1950 zł, MPGK jest w stanie zapewnić również transport opału w cenie 50 zł.

Poprzedni wpis

Specjalna wystawa znaczków z Janem Szczepanikiem. Gratka dla filatelistów

Następny wpis

Tarnowscy strażacy uratowali psa uwięzionego w lisiej norze. Pupil cały i zdrów

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend