1 min. czytania

Specjalna wystawa znaczków z Janem Szczepanikiem. Gratka dla filatelistów

Tarnów wiadomości. Tegoroczne obchody 150. rocznicy urodzin Jana Szczepanika trwają w najlepsze. Mimo, że główne uroczystości są już za nami to w Tarnowie nadal pamięta się o sławnym wynalazcy nazywanym „polskim Edisonem”.

Jan Szczpanik to postać, która mocno kojarzy się z Tarnowem. To właśnie w tym mieście urodził się i został pochowany genialny polski wynalazca i innowator. „Galicyjski geniusz” opatentował wiele pomysłów technicznych z dziedziny fotografii barwnej, tkactwa czy telewizji. W 2022 roku przypada 150. rocznica jego urodzin. Z tego względu w mieście odbył się szereg uroczystości ku pamięci sławnego wynalazcy. Mimo to nadal jego postać jest w ciekawy sposób wykorzystywana w Tarnowie.

W Multimedialnym Centrum Artystycznym przy ul. Wałowej w Tarnowie przygotowano wernisaż wirtualnej wystawy filatelistycznej właśnie z podobizną Jana Szczepanika. To duża gratka dla filatelistów i fanów znaczków pocztowych. Wystawa obejmie 30 eksponatów, w 5 klasach wystawowych, od 26 wystawców. Do obejrzenia będzie łącznie ponad 1900 kart.

Wystawa jest czynna tylko od 22 do 24 listopada w godzinach od 9 do 17.

Dodatkowo powstał specjalny datownik okolicznościowy z elementem graficznym i hasłem: Wirtualna Wystawa Filatelistyczna 21-25.11.2022 r. Jan Szczepanik „polski Edison” Tarnów. Ten będzie dostępny na stoisku okolicznościowym Poczty Polskiej w czasie wernisażu wystawy. Później można będzie go zobaczyć w Urzędzie Pocztowym Tarnów 1 przy ul. Mickiewicza 6 do 18 grudnia.

Organizatorem wystawy jest Komitet Organizacyjny Wystawy, a patronat objęli prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz starosta tarnowski Roman Łucarz.

fot. Artur Gawle

Poprzedni wpis

Wielkie emocje w Centrum Sztuki Mościce[FOTOPLASTIKON]

Następny wpis

Prezydent Ciepiela podpisał umowę na tańszy węgiel. To ponad 500 ton

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend