/

Ciężkowice. Pogrzeb burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza. „Jeśli mogę uczynić coś dobrego dla moich bliźnich uczynię to bezzwłocznie”

1 min czytania

Dobry dla ludzi. Otwarty na współpracę. „Jeśli mogę uczynić coś dobrego dla moich bliźnich uczynię to bezzwłocznie” – to Jego motto. W sobotę w Ciężkowicach odbył się pogrzeb Zbigniewa Jurkiewicza, wieloletniego burmistrza miasta i szefa lokalnych struktur Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Żegnali Go parlamentarzyści, samorządowcy, sportowcy, a przede wszystkim mieszkańcy miasta i gminy.

– Byłeś człowiekiem serdecznym. I – co najważniejsze – dobrym. Żegnam cię Zbyszku w imieniu zespołów sportowych, strażaków. Żegnam Cię w imieniu Polski. Dobrze przysłużyłeś się naszej małej ojczyźnie. Cześć Twojej pamięci – powiedział podczas ceremonii pogrzebowej poseł Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Zbyszku, kolego, przyjacielu, w imieniu samorządowców z całego regionu tarnowskiego, chciałam Ci podziękować za wzorową współpracę. Będziesz z w naszej pamięci. Żegnaj przyjacielu i do zobaczenia – mówił wójt Bogdan Stasz z Gromnika.

Jedną z ostatnich inwestycji i pomysłów zmarłego burmistrza Ciężkowic jest Park Zdrojowy. Być może po zakończeniu prac będzie nazwany jego imieniem.

Fot. Artur Gawle

dodaj komentarz

Your email address will not be published.