Connect with us
Reklama

Fotoplastikon

Tarnów: pisankowy desant (zdjęcia)

Opublikowane

on

Po raz piąty pisanki ozdobiły Tarnów na czas Wielkanocy. Pierwszy raz kolorowe pisanki pojawiły się w Parku Strzeleckim, w okolicy Biura Wystaw Artystycznych przy wejściu do Parku od ul. Słowackiego.

“Pisankowy Desant”, to akcja w ramach której na drzewach w mieście pojawiło się aż 4700 malowanych i wyklejanych świątecznych jajek.

Więcej o miejskiej akcji: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Wielkanocny-desant-pisanek

fot. Artur Gawle

Artur Gawle - fotoreporter. Odpowiedzialny za galerie i pojedyncze zdjęcia w całej grupie Ilustrowanego Kuriera Codziennego.

Fotoplastikon

“Zanocuj w lesie”. Zanocowaliśmy i sprawdziliśmy program w praktyce (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

fot. Artur Gawle

Czytaj dalej

Fotoplastikon

Tarnów: wiosenna Debrza zachęca na spacery [ZDJĘCIA]

Opublikowane

on

Dodane przez

Rezerwat leśny “Debrza” o statusie rezerwatu częściowego i powierzchni 9,5 ha utworzony został w 1995 r. Położony jest na Płaskowyżu Tarnowskim, w granicach administracyjnych miasta Tarnowa. Znajduje się on w północnej części Tarnowa, przy ul. Wiśniowej. Utworzony został w celu ochrony stosunkowo mało zniekształconego lasu lipowo-dębowego, z bogatą warstwą runa.

Rosną tu przede wszystkim wiekowe lipy i dęby. Ich wiek szacuje się na ok. 150 lat, a wiek najstarszych dębów, rosnących w północno-zachodniej części rezerwatu, na 250-300 lat!

Źródło: TCI

fot. Artur Gawle

Czytaj dalej

Fotoplastikon

Tarnów: “Zbrodnia i kara” konferencja prasowa [ZDJĘCIA]

Opublikowane

on

Dodane przez

Trwają ostatnie próby do premiery “Zbrodni i kary” według powieści Fiodora Dostojewskiego, w reżyserii Macieja Podstawnego. Premiera została zaplanowana na 25 kwietnia, na godz. 19:00.

– To jest tak pomyślane, żeby można było nie znając w ogóle książki Dostojewskiego obejrzeć spektakl, bo scenariusz bardzo precyzyjnie ją opowiada i analizuje. A osoby, które ją czytały bądź ją kochają albo musiały ją czytać w szkole to mogą spokojnie potraktować ten spektakl jako taki kontekst czy analizę, czy dyskusję – mówił na konferencji prasowej Maciej Podstawny, reżyser.

„Zbrodnia i kara” to zarówno kryminał i powieść psychologiczna i filozoficzny traktat. To drobiazgowe studium zbrodni skupia się na konsekwencjach psychologicznych i społecznych przestępstwa. I jest to doprawdy imponująca mapa – umysłu mordercy, jego otoczenia, miasta, wreszcie – umysłowości całego kontynentu. Mało kto jednak dostrzega, że Dostojewski zawarł w powieści równie szeroki namysł nad przyczynami zbrodni, powodami przemocy – namysł głęboko polityczny i rewolucyjny.

Zbrodnia w tarnowskiej „Zbrodni i karze” jest opowiedziana i przeżyta przez sześcioro aktorów – Matylda Baczyńska, Dominika Markuszewska, Stefan Krzysztofiak, Tomasz Piasecki, Kamil Urban, Tomasz Wiśniewski i żywy fortepian (pianista Piotr Niedojadło buduje ścieżkę dźwiękową przeważnie z wielkich klasycznych rosyjskich kompozycji). Aktorzy rozważają rozmaite, szerokie konsekwencje czytania Dostojewskiego, pisarza „problemów przeklętych”, „okrutnego talentu”. Z różnych perspektyw przyglądają się historii i bohaterom powieści, opowiadają o nich i łączących ich relacjach, płynnie przechodząc od teatralnego eseju do mocnych sytuacji fabularnych, od emocjonalnych tyrad do intymnych zwierzeń, a wszystko w panoramie amerykańskiego, zbankrutowanego miasta Detroit – do Detroit bowiem z XIX-wiecznego Petersburga przeniesiono akcję spektaklu.

Żonglują materią „Zbrodni i kary”, usiłując na oczach widzów dociec, czy zbrodnia Raskolnikowa jest największą i na pewno jedyną zbrodnią opisaną w powieści, czy Raskolnikow jest świętym i szlachetnym filozofem, który zbłądził, czy ofiarą drastycznych nierówności społecznych, skrajnego ubóstwa i poniżającego większość ludzi systemu ekonomicznego? I wreszcie, ile w każdym z nas jest Raskolnikowa.

Spektakl jest zarówno komunikatywną analizą świata „Zbrodni i kary”, jak i osobistą, zaangażowaną wypowiedzią twórców, głęboko zakorzenioną w świecie współczesnym i w otaczającej nas rzeczywistości.

Premiera spektaklu została zaplanowana na 25 kwietnia, na godz. 19:00.

O dostępności biletów będziemy informować na bieżąco.

Kontakt do Biura Promocji i Organizacji Widowni – 784 976 025, 14 688 32 87

Do zobaczenia na Mickiewicza 4!

fot. Artur Gawle

Źródło: Tarnowski Teatr

Czytaj dalej

Popularne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.