1 min. czytania

„(o)ZNAKI(prze)MOCY” czyli wystawa z przesłaniem w Domu Kultury Westerplatte

Tarnów wiadomości. Sztuka oprócz formy interakcyjnej niesie często za sobą również przesłanie, lekcję i naukę. Odwiedzający Dom Kultury Westerplatte spotkają się właśnie z taką formą przy okazji nowej wystawy.

Przemoc to problem wielu pokoleń, która nie niesie za sobą nic poza problemami, strachem, bólem i cierpieniem. W Polsce prowadzone są różne kampanie, które mają na celu walkę z przemocą i pomoc tym, którzy jej doświadczyli. To właśnie na jej problem chcą zwrócić uwagę organizatorzy.

W tarnowskim Domu Kultury Westerplatte odbędzie się wystawa fotografii autorstwa Artura Gawle i Rafała Kościenia oraz pracowników Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy pt. „(o)ZNAKI(prze)MOCY”.

Przesłaniem wystawy jest zwrócenie uwagi na drugiego człowieka za pomocą fotograficznych obrazów, a także przedstawienie roli i znaczenia TOIKiWOP dla społeczeństwa, jako miejsca wsparcia i interdyscyplinarnej pomocy w kryzysie psychologicznym, przeciwdziałaniu przemocy – mówi Ewelina Lasko z Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy.

Wystawa dostępna będzie od 26 maja w Domu Kultury Westerplatte przy ul. Westerplatte 8 w Tarnowie gdy będzie mieć miejsce uroczyste otwarcie o godz. 14:00. Chętni będą mogli ją zobaczyć do 9 czerwca. Wstęp jest wolny.

fot. Artur Gawle

Poprzedni wpis

Pogadanka o pszczołach na Zielonym Dachu [zdjęcia]

Następny wpis

Weekend w Tarnowie. Nie siedźże w domu!

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend