3 minut czytania

Weekend w Tarnowie. Nie siedźże w domu!

Tarnów wiadomości. Czy to maj? Patrząc na pogodę w tym tygodniu nie trudno o pomyłkę miesiąca, bo majowa aura to to nie jest. Mamy jednak dobrą wiadomość dla naszych czytelników. W weekend ma być słoneczniej i cieplej. Warto więc wyjść z domu i aktywnie spędzić czas. Oto nasza cotygodniowa ściąga tego co ciekawego dzieje się w Tarnowie.

Piątek 19 maja

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na specjalną wystawę, która od piątku do niedzieli będzie dostępna na placu Rybnym w Tarnowie. „Patrioci. Żołnierze. Żydzi” – jest to multimedialna ekspozycja, która prezentuje sylwetki Żydów walczących o niepodległość i granice Polski w latach 1914–1921 oraz ich późniejsze losy. Wystawa dostępna będzie w trzech językach – polskim, angielskim i ukraińskim.

Kawusia z Anją – to propozycja od Stowarzyszenia Przepraszam, które w piątkowy wieczór zaprasza na spotkanie z Anją Orthodox, polską wokalistką i liderką zespołu Closterkeller. Początek o godzinie 18 w lokalu przy Rynku 9. Event biletowany.

Fani motoryzacji znajdą coś dla siebie. To za sprawą eventu „Spot Tarnowskie Klasyki Nocą v2”, który odbędzie się na parkingu przy Auchan Błonie – Tarnów (od strony remizy). Nie zabraknie klasycznych samochód z minionych lat. Posiadacze oldschoolowych pojazdów mile widziani. Początek o godz. 19:00.

Tarnowskie kina zapraszają na najnowsze polskie i światowe premiery. Fani kinematografii zobaczą m.in. „Szybcy i Wściekli 10”, „Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan” czy „Strażnicy Galaktyki vol 3”.

Sobota 20 maja

Sportowe emocje na sam początek soboty, a to wszystko za sprawą „Soboty Gwiazd” czyli ciekawego eventu w ramach piątej edycji Pucharu Tarnowa w koszykówce o Puchar Prezydenta Tarnowa. W hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej nie zabraknie gier i konkursów. Nominowane zawodniczki z rocznika 2012 przejdą testy, a po nich odbędzie się pokazowy turniej Gwiazd Pucharu Tarnowa. Wstęp wolny. Początek o 11:30.

Rodzinny piknik na tarnowskim rynku. Nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. W programie m.in. zajęcia sensoryczne i manualne, pokazy robotów, nauka kodowania, gry i zabawy sportowe czy plenerowe pokazy gimnastyki artystycznej, judo, szermierki i tańca. reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. zadba o zaplecze gastronomiczne. Zaprasza Pałac Młodzieży wraz z Radą Osiedla Starówka. Tarnowski rynek w godz. 15-17:30.

W bazylice katedralnej w Tarnowie odbędzie się koncert Msza D-dur nr 2 i Msza G-dur nr 9 J.W. Krogulskiego. Wielka premiera po latach Mszy G-dur nr 9 na chór jednorodny, solistów i organy Józefa Władysława Krogulskiego (1815-1842) w wykonaniu męskiego zespołu Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses. Wystąpią pod dyrekcją ks. Grzegorza Piekarza: Jakub Kapała (organy), Grzegorz Wijas (organy) oraz Joanna Stępień (słowo).

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza na spektakl „Szewcy” w reżyserii Tomasza Mana. Na scenie m.in. Matylda Baczyńska, Monika Wenta, Jerzy Pal. Początek o godz.19. Bilety online lub w kasie teatru.

Koncert The Analogs i De Łindows to propozycje dla fanów punk rockowych kapeli już w sobotni wieczór w klubie „Przepraszam” na Rynku w Tarnowie. Początek godz. 20. Koncerty biletowane.

Tarnowskie kina zapraszają na najnowsze polskie i światowe premiery. Fani kinematografii zobaczą m.in. „Szybcy i Wściekli 10”, „Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan” czy „Strażnicy Galaktyki vol 3”.

Niedziela 21 maja

Niedzielę tradycyjnie rozpoczynamy wizytą na placu targowym „Burek” gdzie po raz kolejny odbędzie się Bazarek na Starówce. Jest to szansa na unikatowe przedmioty nie do nabycia nigdzie indziej. Bazarek to okazja do sprzedania – i kupienia – rozmaitych bibelotów, monet, płyt, książek, odzieży, zabawek, rękodzieła, gier czy domowych różności. Kupując produkty, można będzie tym samym wspomóc lokalnych twórców. Wszystko to w godz. 9-13.

Fani strzelania mogą ciekawie spędzić niedzielę. To za sprawą Tarnowskiego Pikniku Strzeleckiego, który odbędzie się na strzelnicy Top Gun w Ładnej. Jest to szansa na profesjonalne zapoznanie się z różnego rodzaju bronią – palną, wiatrówkami czy łukami. Nie zabraknie atrakcji i grilla.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na Spektakl dla dzieci „(Nie)Brzydkie Kaczątko” w ramach Teatru Młodych Widzów. Początek godz. 15. Wydarzenie jest biletowane.

Żużlowe emocje w Jaskółczym Gnieździe. Grupa Azoty Unia Tarnów podejmuje Optibet Lokomotiv Daugavpills w ramach IV kolejki II Ligi żużlowej. „Jaskółki” po słabym początku sezonu nabierają wiatru w żagle i znów chcą zwyciężyć przed własną publicznością. Początek o godzinie 16:00. Bilety online lub w kasach stadionu. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza na spektakl „Szewcy” w reżyserii Tomasza Mana. Na scenie m.in. Matylda Baczyńska, Monika Wenta, Jerzy Pal. Początek o godz.18. Bilety online lub w kasie teatru.
Tarnowskie kina zapraszają na najnowsze polskie i światowe premiery. Fani kinematografii zobaczą m.in. „Szybcy i Wściekli 10”, „Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan” czy „Strażnicy Galaktyki vol 3”.

fot. Artur Gawle

Poprzedni wpis

„(o)ZNAKI(prze)MOCY” czyli wystawa z przesłaniem w Domu Kultury Westerplatte

Następny wpis

Akademia Nauk Stosowanych świętuje 25 lat istnienia [zdjęcia]

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend