Nietypowe znalezisko w Sieradzy. Pochodzi z czasów I wojny światowej

Tarnów wiadomości. Nietypowe znalezisko zostało odkryte podczas prac budowlanych w Sieradzy. Metalowy element broni palnej z czasów I wojny światowej został wykopany koparką na jednej z prywatnych posesji. Został on zabezpieczony do prowadzonego postępowania przez policjantów Żabna.

W sobotę 21 maja około południa mieszkaniec Sieradzy k. Żabna poinformował policjantów o wykopaniu z ziemi podczas prac budowlanych metalowego elementu wyglądem przypominającego lufę karabinu. Na miejsce zostali zadysponowani policjanci z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej w Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Podczas sprawdzenia policjanci określili oni to znalezisko, jako metalowe elementy karabinka Mauser pochodzącego z czasów I wojny światowej. Karabin pozbawiony drewnianych okładzin z mocno skorodowaną lufą, przyrządami celowniczymi został zabezpieczony przez policjantów do wszczętego właśnie postępowania.

W ramach prowadzonych czynności prokurator nadzorujący, podejmie decyzję o ewentualnym przekazaniu znaleziska do muzeum lub jego utylizacji.

fot. KMP w Tarnowie (Na zdjęciu skorodowany element metalowy karabinka z przyrządami celowniczymi i zamkiem).

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend