1 min. czytania

Muzyczne talenty wyłonione. Koncert „Stachura in memoriam” już 25 maja w tarnowskim teatrze

Tarnów wiadomości. 25 maja w Teatrze Solskiego w Tarnowie odbędzie się finałowy koncert w ramach Przeglądu twórczości Edwarda Stachury. Na scenie wystąpi osiemnastu wokalistów prezentujących twórczość „Steda” w nowatorskich aranżacjach i pełnych emocji interpretacjach. 

Jesteśmy po wielogodzinnych przesłuchaniach w ramach Przeglądu Twórczości Edwarda Stachury. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli podzielić się z nami swoim talentem, wrażliwością i pasją śpiewania. Zachęcam państwa do wysłuchania koncertu, który odbędzie się już w środę 25 maja na Dużej Scenie i jak zakładamy na długo zapadnie w Waszej pamięci. Jego zwieńczeniem będzie uroczyste ogłoszenie laureatów przeglądu – zapowiada Matylda Baczyńska, dyrektorka artystyczna w Solskim.

Osoby, które wystąpią w finałowym koncercie „Stachura. In memoriam” to: Katarzyna Gurgul, Klaudia Dyngosz, Kinga Gurgul, Karolina Kieć,  Anna Krużel, Emilia Krzemińska, Joanna Kumięga, Maja Michalik, Eliza Paś-Dimitrow, Lidia Poręba, Joanna Śmieszek,  Natalia Zmarzły, Piotr Furgał, Tomasz Kapturkiewicz, Marcin Kowal, Dawid Mik, Bartłomiej Śliż oraz Artur Wójcik.

W koncercie usłyszymy między innymi takie utwory jak: „List do Pozostałych”, „Człowiek człowiekowi”, „Tango Triste”, „Opadły mgły, wstaje nowy dzień”, „Hymn rozpustników”, „Ona sobie tego nie życzy”, „Ach, kiedy znowu ruszą dla mnie dni”, „Confiteor” czy „My to nie wiemy co chcemy”.

Koncert odbędzie się 25 maja, o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

źródło: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Poprzedni wpis

Nietypowe znalezisko w Sieradzy. Pochodzi z czasów I wojny światowej

Następny wpis

Park rozrywki dla dzieci – dlaczego warto spędzić w nim czas z dzieckiem?

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend