1 min. czytania

Za nami II Ogólnopolski Kongres Kominiarzy w Ryglicach

21 i 22 kwietnia w Ryglicach odbył się „Ogólnopolski Kongres Kominiarzy”. W spotkaniach udział wzięło 160 przedstawicieli zawodu kominiarskiego, zaproszeni goście, samorządowcy, naukowcy, ekolodzy i osoby reprezentujące inne organizacje.

Podczas dwudniowego wydarzenia kominiarze z całej Polski spotkali się na konferencji branżowej w Ryglicach, tam też odbył się cykl wykładów i szkoleń, m.in. na temat wykorzystania różnorodnych źródeł energii, ekologii, urządzeń grzewczych, bezpiecznego ogrzewania, dodatkowych procedur czyszczenia kominów, oraz o kominie awaryjnym. Poruszono także sprawy nowości technicznych i najważniejszych, aktualnych sprawach dotyczących ich codziennej pracy. Głównym celem spotkania było uświadomienie lokalnego społeczeństwa o zagrożeniach związanych ze smogiem, pożarami, zaczadzeniami oraz poinformowanie o konieczności i możliwościach zapobiegania skutkom tych niebezpiecznych zdarzeń.

Uczestnicy Ogólnopolskiego Kongresu Kominiarzy zwiedzili piękną gminę Ryglice, poznając jej walory nie tylko turystyczne i krajobrazowe, ale także kulturalne i kulinarne. Na gości czekały specjalnie dania regionalne przygotowane przez okoliczne koła gospodyń wiejskich.

Mariola Wadas.

Artur Gawle

Artur Gawle - fotoreporter. Odpowiedzialny za galerie i pojedyncze zdjęcia w całej grupie Ilustrowanego Kuriera Codziennego.

Poprzedni wpis

Upamiętnili 81. rocznicę pierwszego transportu Polek do KL Auschwitz [zdjęcia]

Następny wpis

Na „żyrafy” zawsze można liczyć. Dzisiaj odwiedziły tarnowski azyl [zdjęcia]

Ostatnio dodany przez Blog

Send this to a friend