Dziś u nas:

Tarnów informacje

Weekend w Tarnowie. Nie siedźże w domu!

Tarnów wiadomości. Za oknem pierwszy śnieg, ale to nie znaczy, że w mieście nie ma ciekawych wydarzeń, którymi możemy uatrakcyjnić koniec tygodnia. Co interesującego czeka nas w Polskim Biegunie Ciepła?

Sobota 19.11.

W tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego odbędzie się premierowy pokaz spektaklu „Hamlet. Legenda”. Sobotnia sztuka startuje o godzinie 18. Ci, którym nie uda sie zobaczyć występu w sobotę mają szansę w niedzielę. Spektakl również o godzinie 18. Sztuka oparta jest na „Tragedii Hamleta, księcia Danii” a także fragmentach „Śmierć Ofelii” Stanisława Wyspiańskiego i „Prób” Michela de Montaigne’a.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl terapeutyczny „Cudowna Terapia”. „Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło?” – CSM chętnych do nowych doznań zaprasza na godzinę 17 i 20. Na scenie wystąpią: Dominika Ostałowska, Dariusz Kordek oraz Artur Pontek.

Turbo Koncert – Progressive Night – to propozycja od klubu Przepraszam. Jest to ciekawa inicjatywa, która po raz drugi ma miejsce, tym razem w tarnowskim klubie. „Na naszym wydarzeniu usłyszycie szeroko rozumianą muzykę progresywną – od house po techno i nie tylko” – zachęcają organizatorzy. Start o godzinie 22:00.

Niedziela 20.11.

Pierwszy świąteczny bazarek na tarnowskiej Starówce. Mimo, że po raz drugi w listopadzie niedziele można spędzić na popularnym Burku, to po raz pierwszy w świątecznym wydaniu. Nie zabraknie ozdób świątecznych, pomysłów na ciekawe prezenty czy wielu smakołyków. Wszystko ręcznie przygotowywane. Stoiska będą czynne od 9 do 13.
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na występ polskich kompozytorów, klasyków XX wieku – Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara i Witolda Lutosławskiego. Początek o godzinie 18. Bilety w cenie 5 zł dostępne online lub w kasie CSM. W

W sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych wystąpi Tarnowska Orkiestra Kameralna. Orkiestra pod kierownictwem artystycznym Pawła Wajraka wykona: St. Paul’s suite nr 2 C-dur, op. 29 Gustava Holsta, Romance, op. 26 Johana Svendsena oraz Serenadę na dwa smyczki, op. 2 Mieczysława Karłowicza. Wydarzeniu patronuje prezydent miasta Roman Ciepiela. Start o godz. 18.

Grupa Azoty Unia Tarnów o godz. 17 zagra w Arenie Jaskółka Tarnów z Arged KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Niedzielny rywal to tegoroczny beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej. Faworytem tego spotkania są gospodarze. Czy piłkarze Unii udowodnią swoją dobrą postawę? Emocji nie zabraknie.

fot. Artur Gawle

Podobne tematy

Send this to a friend