Dziś u nas:

Tarnów informacje

W podtarnowskiej Zabawie uczczono ofiary wypadków drogowych. Pomnik „Przejście” wyróżniał się oświetleniem

Tarnów wiadomości. W Zabawie (gm. Radłów) po raz kolejny zjechali się wierni, którzy uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W uroczystościach jak co roku brało udział spore grono, a Pomnik „Przejście” zwracał na siebie uwagę oryginalnym oświetleniem.

Zabawa jak co roku stała się miejscem ukojenia dla wielu rodzin, bliskich ofiar wypadków drogowych, którzy nie mogą sobie poradzić ze stratą najbliższych. W trakcie dwudniowyh rekolekcji (19-20.11) nie zabrakło warsztatów terapeutycznych, spotkań z rodzinami ofiar czy konferencji i seminariów. W niedzielę nastąpił główny dzień uroczystości.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się programem muzycznym pt. Pożegnanie. Zgromadzeni uczestniczyli wzięli udział we wspólnej mszy św., później nastąpiła procesja pod Pomnik „Przejście”. Eucharystii przewodniczył bp Artur Ważny, a w jej trakcie mieliśmy do czynienia z wieloma świadectwami, którymi dzielili się goście uroczystości.

O godz. 19 zostało zapalone Światło Pamięci. Pomnik „Przejście”, który ulokowany jest zaraz przy DW 964 robił wrażenie na kierujących, którzy często zajeżdżali na parking by sfotografować oświetlony pomnik.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w Zabawie obchodzony jest cyklicznie w trzecią niedzielę listopada i upamiętnia tych, którzy zginęli lub zostali ciężko ranni na drogach.

Podobne tematy

Send this to a friend