W Bochni zlikwidowano hodowlę konopi. Właścicielka miała na posesji 116 krzaków i susz marihuany

W wyniku prowadzonych działań skierowanych na przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej  bocheńscy policjanci ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Bochnia, prowadzona jest uprawa konopi indyjskich. Kiedy policjanci przyjechali pod wytypowany adres, mieszkająca tam kobieta od razu przyznała się, że prowadzi uprawę konopi indyjskich.

Policjanci bardzo dokładnie przeszukali zarówno teren posesji oraz dom, w którym mieszkała kobieta. Za posesją funkcjonariusze odnaleźli specjalnie przygotowane tunele, w których znajdowała się aparatura służąca do profesjonalnej uprawy roślin. Łącznie, bocheńscy kryminalni, natrafili na 116 krzaków konopi oraz 31 gramów suszu. Znalezione rośliny oraz susz poddano badaniu testerem, które potwierdziło rodzaj narkotyku.

 

Zarówno rośliny, jak i sprzęt służący do ich uprawy zostały zabezpieczone. Kobieta została zatrzymana. Postawiono jej zarzuty prowadzenia uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste, którą prowadziła w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz posiadania przyrządów służących uprawie narkotyków.

Wobec podejrzanej zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju a także poręczenie majątkowe. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Bochni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni.

Źródło: KPP Bochnia

Start typing and press Enter to search

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.