Connect with us
Reklama

Tarnów informacje

Voyager wznawia kursy autobusowe z Tarnowa do Krakowa. Będzie cenowa wojna z transportem kolejowym?

Opublikowane

on

Firma Voyager transport poinformowała na swojej stronie internetowej, że 24 maja wznawia kursy do Krakowa. Nie będzie to jednak połączenie Tarnów-Kraków. Autobusy startują w Gorlicach, a w Tarnowie zabiorą podróżnych do stolicy Małopolski z kilku przystanków.

Trasa Gorlice Dworzec GDA – Tarnów – Kraków Dworzec MDA będzie miała trzy warianty. Autobusy będą jeździć do Krakowa w naszym regionie przez Ryglice, Skrzyszów, Wojnicz; przez Rzepiennik, Tuchów, Wojnicz oraz przez Lubaszową, Tuchów, Wojnicz.

Jak wiadomo tarnowski dworzec autobusowy został zamknięty. Zmieniły się więc przystanki w Tarnowie. Autobusy w mieście będą się zatrzymywać na ulicach: Braci Saków, Gumniska, Narutowicza, Krakowska (Planty), Kochanowskiego, Krakowska (obok ul. Czerwonej).

W Wojniczu przystanek się nie zmienił. Autobusy będą się zatrzymywać tak jak przed pandemią, przy cmentarzu.

Nowy rozkład jazdy i przystanki (obowiązujący od 24 maja) na trasie Gorlice: Dworzec GDA –Tarnów–Kraków Dworzec MDA i Kraków Dworzec MDA Tarnów Gorlice Dworzec GDA.

Bilety (w cenie 15 zł z Tarnowa do Krakowa) można już kupić na oficjalnej stronie przewoźnika. Dostępna jest także oferta promocyjna. Za niektóre kursy w internecie zapłacimy 1 zł.

Przypomnijmy, że przejazd pociągiem do Krakowa jest o 2 zł tańszy (13 zł za bilet). Drożej płacimy za pociągi pospieszne: 18 zł.

Czyżby zanosiło się na transportową “wojnę” o klientów?

Fot. ilustracyjne pixabay.com

Tarnów informacje

“Widać było tę husarię”, “Kadra przywróciła mi nadzieję”, “Wreszcie była jakość”. Polscy kibice dumni z reprezentacji po remisie z Hiszpanią

Opublikowane

on

Dodane przez

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią w drugim meczu fazy grupowej Euro 2020, dzięki czemu podtrzymała swoje szanse na awans. Na gola Alvaro Moraty z 25. minuty Biało-Czerwoni odpowiedzieli trafieniem Roberta Lewandowskiego w 54. minucie spotkania.
 
– Chłopaki się postawili. Pokazali ducha, było w nich widać tę husarię. Wreszcie było widać jakość, a do tego mieliśmy szczęście, bo i słupek przy karnym, i obrona Wojtka Szczęsnego w końcówce. Naprawdę chapeau bas! Kadra przywróciła mi nadzieję i wierzę w zwycięstwo nad Szwecją – mówili polscy kibice, nie kryjąc dumy z reprezentacji.

 
A tak wyglądała Strefa Kibica w Gemini Park.
 
Fot. Artur Gawle
 
Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów. Dzień Dziecka na Kantorii (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

Sobota w Centrum Wypoczynku i Rekreacji Kantoria przy ul. Piłsudskiego należał do dzieci.

Miasto zorganizowało dziś przełożony z powodu warunków pogodowych Dzień Dziecka.

Fot. Artur Gawle

 

 

Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów: Koncert pod Bimą (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

W Tarnowie trwają Dni Pamięci Żydów Galicyjskich – Galicjaner Sztetl. W piątkowy wieczór odbył się koncert pod Bimą.

Koncert zatytułowano “Benkenisz-Tęsknota”, a wystąpiła Karolina Skrzyńska z zespołem.

Fot. Artur Gawle

Czytaj dalej

Popularne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.