Tarnowski kapłan w Radzie Programowej TVP. Ciekawe, jak się porozumie z Joanną Scheuring-Wielgus…

2 czytania

Mieszkający w Tarnowie ks. prof. Michał Drożdż rozpoczął prace w Radzie Programowej TVP, która swoje pierwsze posiedzenie w nowej kadencji miała w środę, 28 kwietnia. Wybory do tego gremium odbyły się w lutym bieżącego roku. Kapłan został powołany na członka Rady Programowej TVP S.A. jako reprezentant środowiska akademickiego i eksperckiego w zakresie mediów. Jest jedynym duchownym w radzie.

Ks. Michał Drożdż ma 64 lata. Pochodzi z Żeleźnikowej na Sądecczyźnie. Księdzem jest od 1983 roku. Obecnie jest dziekanem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wcześniej był między innymi współtwórcą i dyrektorem programowym diecezjalnego Radia Dobra Nowina (dziś: RDN Małopolska). Kierował także wydawnictwem „Biblos”. To autor kilkuset artykułów oraz kilkunastu książek z obszaru filozofii mediów, teorii mediów, etyki mediów i filozofii nauki. Drugą kadencję zasiada w Radzie Programowej TVP 3.

W październiku 2020 roku prezydent Andrzej Duda nadał mu tytuł profesora zwyczajnego.

Rada Programowa TVP. Czym się zajmuje i kto w niej zasiada?

Składająca się z 15 członków rada programowa TVP ma kompetencje doradcze. Dziesięcioro jej przedstawicieli wybierają zasiadające w parlamencie ugrupowania, 5 pozostałych Rada Mediów Narodowych. Kandydatury zgłaszają organizacje zajmujące się ogólnie pojętymi mediami i kulturą. Kadencja rady jest czteroletnia.

Na pierwszym posiedzeniu wybrano prezydium rady. Jej pracami pokieruje wiceminister obrony narodowej i senatora Prawa i Sprawiedliwości, Wojciecha Skurkiewicza.. Jego zastępcami będą Artur Andrysiak z PSL i poseł Waldemar Andzel (PiS). W składzie rady są także między innymi: była posłanka kojarzona z Radiem Maryja Anna Sobecka, rzecznik rządu Jerzego Buzka Krzysztof Luft, polityk PO Iwona Śledzińska-Katarasińska oraz posłanka lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.

Łukasz Winczura

Foto Archiwum PWSZ Tarnów

dodaj komentarz

Your email address will not be published.