Dziś u nas:

Tarnów informacje

Tarnowscy karatecy zdobyli dwa medale Mistrzostw Europy! Tanio skóry nie sprzedali

Tarnów wiadomości. Sporty walki w Tarnowie mają się coraz lepiej. Przykładem tego są dwa brązowe medale zdobyte przez naszych karateków na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin/Shinkyokushin kadetów, juniorów oraz młodzieżowców.

Mistrzostwa Europy odbyły się w Sofii w Bułgarii. Na nich Polskę reprezentowali karatecy Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate. Trzeba przyznać, że były to udane występy.

Brązowy medal zdobyła rywalizująca w kategorii 50 kg, kadetka Hanna Dyngosz, która w trakcie imprezy pokonała Greczynkę Eleonorę Tsakri, następnie Anastasiię Lashko z Ukrainy. W półfinale lepsza okazała się złota medalistka, Węgierka Luca Kiss Leizer. Drugi brąz do Tarnowa przywiózł młodzieżowiec, Filip Hajduk. W kategorii 90 kg pokonał Litwina Żygimantasa Juskysa, a w półfinale uległ Hiszpanowi Carlesowi Andresowi.

Był to trudny turniej dla zawodników. Nasza organizacja charakteryzuje się tym, że chcąc jechać na ME trzeba na to po prostu zasłużyć. Wcześniej odbywa się turniej kwalifikacyjny, z którego tylko dwie osoby z danej kategorii jadą na mistrzostwa. Hanna zdobyła trzecie miejsce na swoich pierwszych mistrzostwach co jest świetnym wynikiem. Niewiele brakło by awansować do finału. Brąz Filipa w kategorii do 90 kg też nie przyszedł łatwo. Zawodnicy są duzi, ciosy było mocno słychać i na pewno czuć. Bardzo dobry wynik – mówi dla IKC Krystian Bajan – trener z Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate.

Jednym z sędziów Mistrzostw Europy był Wojciech Hajduk – instruktor karate z Tarnowa.

Cała impreza zgromadziła ponad 500 zawodników w różnych kategoriach wagowych.

fot. facebook.com/ TKS Karate

Podobne tematy

Send this to a friend