Tarnów: sprzedali 100 armat przeciwlotniczych

1 min czytania

Pierwszy kwartał 2021 r. przyniósł Zakładom Mechanicznym w Tarnowie nowe umowy. Jedną z nich jest podpisana 19.03.2021r. umowa na dostawę 100 szt. armat przeciwlotniczych ZU-23-2CP dla klienta zagranicznego. Całość umowy ma zostać zrealizowana do końca roku kalendarzowego.

– Jest to już kolejna tego typu umowa. Nasze produkty są stale doceniane na rynkach zagranicznych, co skutkuje kolejnymi kontraktami. Podobny kontrakt na 100 armat podpisaliśmy rok temu – mówi prezes Henryk Łabędź z ZMT.

Armata przeciwlotnicza ZU-23-2 to środek walki z celami powietrznymi na odległości do 2500 m i wysokości 1500 m. Klienci doceniają ją głownie za niezawodność, skuteczność i łatwość obsługi. Armata przeznaczona jest do bezpośredniej osłony wojsk i ważnych obiektów przed atakiem
z powietrza.
Właściwości konstrukcyjne armaty umożliwiają wykorzystanie jej do zwalczania lekko opancerzonych celów naziemnych i punktów ogniowych na odległości do 2000 m. ZU-23-2CP może zwalczać przeciwnika przy wykorzystaniu 23 mm amunicji przeciwpancerno-zapalająco-smugowej API (BZT), odłamkowo-burząco-zapalająco-smugowej HEI-T (OFZT) oraz przeciwpancernej podkalibrowej smugowej APDS-T i FAPDS-T.

Źródło: ZMT

dodaj komentarz

Your email address will not be published.