Connect with us
Reklama

Tarnów informacje

Tarnów: po zimowej przerwie uruchomiono miejskie fontanny [zdjęcia]

Opublikowane

on

Od soboty 15 maja, po zimowej przerwie, ponownie zaczęły działać fontanny w Tarnowie. Kilka tygodni temu podpisano umowę z firmą, która wygrała przetarg na ich uruchomienie i utrzymanie.

W planach było uruchomienie wszystkich fontann, które są w Tarnowie, ale nie wszystkie zadziałały po zmroku. Docelowo kolorowe fontanny będzie można podziwiać na skwerze ojca Kokocińskiego (naprzeciwko siedziby UMT), skwerze Popiełuszki w pobliżu hotelu Tarnovia, przy ul. Wałowej – w miejscu, gdzie znajdują się schody prowadzące do ul. Piłsudskiego – i przy pl. Szczepanika (obok szkoły). Cieszyć oko mieszkańców i chłodzić w gorące dni będzie także podświetlana i grająca fontanna na placu ks. kpt. Piotra Gajdy (przy ulicy Bernardyńskiej) oraz fontanny w parkach: Strzeleckim, Piaskówka i Sanguszków. 

Jak informuje Referat Gospodarki Komunalnej UMT, w tym roku za usługę utrzymania ośmiu fontann (wraz z rachunkami za wodę, ścieki i energię), Urząd Miasta Tarnowa zapłaci blisko 300 tysięcy złotych.

Na zdjęciach uruchomiona w sobotę fontanna w Parku Sanguszków.

Źródło: UMT

Fot. Artur Gawle

Czytaj dalej

Tarnów informacje

“Widać było tę husarię”, “Kadra przywróciła mi nadzieję”, “Wreszcie była jakość”. Polscy kibice dumni z reprezentacji po remisie z Hiszpanią

Opublikowane

on

Dodane przez

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią w drugim meczu fazy grupowej Euro 2020, dzięki czemu podtrzymała swoje szanse na awans. Na gola Alvaro Moraty z 25. minuty Biało-Czerwoni odpowiedzieli trafieniem Roberta Lewandowskiego w 54. minucie spotkania.
 
– Chłopaki się postawili. Pokazali ducha, było w nich widać tę husarię. Wreszcie było widać jakość, a do tego mieliśmy szczęście, bo i słupek przy karnym, i obrona Wojtka Szczęsnego w końcówce. Naprawdę chapeau bas! Kadra przywróciła mi nadzieję i wierzę w zwycięstwo nad Szwecją – mówili polscy kibice, nie kryjąc dumy z reprezentacji.

 
A tak wyglądała Strefa Kibica w Gemini Park.
 
Fot. Artur Gawle
 
Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów. Dzień Dziecka na Kantorii (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

Sobota w Centrum Wypoczynku i Rekreacji Kantoria przy ul. Piłsudskiego należał do dzieci.

Miasto zorganizowało dziś przełożony z powodu warunków pogodowych Dzień Dziecka.

Fot. Artur Gawle

 

 

Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów: Koncert pod Bimą (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

W Tarnowie trwają Dni Pamięci Żydów Galicyjskich – Galicjaner Sztetl. W piątkowy wieczór odbył się koncert pod Bimą.

Koncert zatytułowano “Benkenisz-Tęsknota”, a wystąpiła Karolina Skrzyńska z zespołem.

Fot. Artur Gawle

Czytaj dalej

Popularne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.