Connect with us
Reklama

Tarnów informacje

Tarnów: nocne otwarcie ogródków gastronomicznych (zdjęcia)

Opublikowane

on

Od soboty, 15 maja, właściciele restauracji i lokali gastronomicznych mogą przyjmować klientów w swoich ogródkach. W Tarnowie pierwsze trzy ogródki gastronomiczne zostały otwarte punktualnie o północy. Przypominamy, że klienci muszą jednak zajmować co drugi stolik i odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m licząc od powierzchni stolika.

Mimo później pory pod parasolami zasiadło sporo ludzi, a pierwsze zamówienie zrealizowano kilkadziesiąt sekund po północy.

W sobotę, w ciągu dnia, otworzą się dla gości kolejne ogródki, a tarnowski rynek – jak przed pandemią – pełny będzie parasoli.

Sprawdzimy dziś, czy zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków “parasole” odsuną się “nieco” (nie wiadomo do dziś ile wynosi “nieco”) od Ratusza, by nie zasłaniać widoków dla ew. turystów.

Wiemy już natomiast, że za ogródki gastronomiczne właściciele zapłacą w tym roku połowę obowiązującej stawki (było 15 zł miesięcznie za metr kwadratowy – obecna stawka to 7,5 zł). To forma pomocy miasta dla części branży gastronomicznej, która dotkliwie została dotknięta przez obostrzenia związane z pandemią.

Czytaj dalej

Tarnów informacje

“Widać było tę husarię”, “Kadra przywróciła mi nadzieję”, “Wreszcie była jakość”. Polscy kibice dumni z reprezentacji po remisie z Hiszpanią

Opublikowane

on

Dodane przez

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią w drugim meczu fazy grupowej Euro 2020, dzięki czemu podtrzymała swoje szanse na awans. Na gola Alvaro Moraty z 25. minuty Biało-Czerwoni odpowiedzieli trafieniem Roberta Lewandowskiego w 54. minucie spotkania.
 
– Chłopaki się postawili. Pokazali ducha, było w nich widać tę husarię. Wreszcie było widać jakość, a do tego mieliśmy szczęście, bo i słupek przy karnym, i obrona Wojtka Szczęsnego w końcówce. Naprawdę chapeau bas! Kadra przywróciła mi nadzieję i wierzę w zwycięstwo nad Szwecją – mówili polscy kibice, nie kryjąc dumy z reprezentacji.

 
A tak wyglądała Strefa Kibica w Gemini Park.
 
Fot. Artur Gawle
 
Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów. Dzień Dziecka na Kantorii (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

Sobota w Centrum Wypoczynku i Rekreacji Kantoria przy ul. Piłsudskiego należał do dzieci.

Miasto zorganizowało dziś przełożony z powodu warunków pogodowych Dzień Dziecka.

Fot. Artur Gawle

 

 

Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów: Koncert pod Bimą (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

W Tarnowie trwają Dni Pamięci Żydów Galicyjskich – Galicjaner Sztetl. W piątkowy wieczór odbył się koncert pod Bimą.

Koncert zatytułowano “Benkenisz-Tęsknota”, a wystąpiła Karolina Skrzyńska z zespołem.

Fot. Artur Gawle

Czytaj dalej

Popularne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.