/

Tarnów: mandarynki w Parku Strzeleckim

1 min czytania

Od kilku dni można podziwiać w Tarnowie mandarynki, dzikie kaczki, pochodzące ze wschodniej Azji. Pojawiły się w Parku Strzeleckim. Są nadzwyczaj pięknie upierzone i dla ich pięknych kolorów są hodowane przez miłośników ptaków, mimo że w naszym kraju podlegają ścisłej ochronie.

Być może mandarynki te są w trakcie jesiennej wędrówki, choć jet też możliwe, że uciekły komuś z hodowli. W Polsce jedynym stałym miejscem występowania i lęgów mandarynek jest Park Łazienkowski w Warszawie. Tamtejsza populacja liczy kilkadziesiąt tych ptaków i wychowuje tu młode.

Gatunek ten gniazduje w… dziuplach drzew. najczęściej w wierzbach. Ich jesiennym przysmakiem są żołędzie i kasztany, co wyróżnia je spośród innych kaczek.

(zyg)

Fot. Artur Gawle

3 Comments

  1. Co za pitolenie… przecież te wszystkie ozdobne kaczki w parku strzeleckim są przywiezione specjalnie przez miasto! Nie tylko przywieźli mandarynki, ale także Karolinki, rożeńce białolice, cyranki…. Po co wprowadzać ludzi w błąd? Przecież te kaczki nie są ptakami wędrownymi! Uciec z hodowli tez nie mogły ponieważ są kopiowane- to znaczy że mają amputowane po jednym skrzydle( co jest barbarzyństwem) i przez to te wszystkie ozdobne kaczki nie potrafią latać i już nigdy nie będą miały zdolności do lotu. Kaczki w parku zostały przywiezione zaraz po modernizacji i przebudowie stawu… od razu miały zamontowane budki lęgowe i platformę na karmę. Ktoś kto wymyślił ten zmyślony artykuł musi mieć coś z głową! W jakim celu oszukiwać ludzi i wymyślać takie historyjki? 👎

  2. … przecież te wszystkie ozdobne kaczki w parku strzeleckim są przywiezione specjalnie przez miasto! Nie tylko przywieźli mandarynki, ale także Karolinki, rożeńce białolice, cyranki…. Po co wprowadzać ludzi w błąd? Przecież te kaczki nie są ptakami wędrownymi! Uciec z hodowli tez nie mogły ponieważ są kopiowane- to znaczy że mają amputowane po jednym skrzydle( co jest barbarzyństwem) i przez to te wszystkie ozdobne kaczki nie potrafią latać i już nigdy nie będą miały zdolności do lotu. Kaczki w parku zostały przywiezione zaraz po modernizacji i przebudowie stawu… od razu miały zamontowane budki lęgowe i platformę na karmę. Ktoś kto wymyślił ten zmyślony artykuł musi mieć coś z głową! W jakim celu oszukiwać ludzi i wymyślać takie historyjki? 👎

dodaj komentarz

Your email address will not be published.