[AKTUALIZACJA] Szok i niedowierzanie w Niecieczy. Michał Probierz o pierwszej w nocy przesłał wniosek o rozwiązanie kontraktu

Michał Probierz był trenerem Bur-Betu Termaliki zaledwie… jeden dzień. Jak podaje „Przegląd Sportowy” były trener „Pasów” nie dotrwał nawet do pierwszego treningu bo złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu.

 Jak się dowiedzieliśmy dziś nieoficjalnie przed pierwszym treningiem Michał Probierz poczuł się rozczarowany, że mimo ustaleń nie może liczyć na spełnienie wszystkich swoich oczekiwań. I nie poszło o pieniądzy.

W otoczeniu klubu jest za dużo ludzi, którzy wpływają w taki czy inny sposób na decyzję właścicieli. Nie znam szczegółów umowy, ale pewne zmiany zaproponowane przez Probierza nie spodobały się w klubie wielu osobom – mówi jeden ze współpracowników klubu z Niecieczy.

Co dalej na linii trener – Bruk-Bet Nieciecza? Jak informują media „jeśli wniosek Probierza nie zostanie przyjęty, szkoleniowca czeka batalia sądowa. Jako że nie poprowadził Bruk-Betu w żadnym spotkaniu, przepisy mówią jasno: będzie mógł poprowadzić inną drużynę Ekstraklasy jeszcze w tym sezonie”.

W sobotę późnym wieczorem na stronach klubu z Niecieczy pojawił się komunikat nawiązujący do zaistniałej sytuacji:

Nocą o godz. 1.00 drogą mailową Zarząd Klubu otrzymał pismo od trenera Michała Probierza dotyczące rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron. W ślad za przesłaną wiadomością pojawiły się informacje na portalach internetowych.

Jesteśmy rozczarowani decyzją trenera, który kilka dni temu podjął się zadania poprowadzenia Słoni i miał rozpocząć z dniem dzisiejszym okres przygotowawczy przed rundą wiosenną sezonu 2021/22.

Jak wiadomo, nie doszło nawet do spotkania z zawodnikami. Przedstawione przez trenera uzasadnienie nie posiada merytorycznych podstaw. Klub dotrzymał wszystkich ustaleń wynikających z umowy.

Zaskoczeni decyzją trenera są również sztab szkoleniowy, zawodnicy oraz kibice. Decyzja o rezygnacji trenera z misji utrzymania pierwszej drużyny Klubu w Ekstraklasie powoduje  zakłócenie i straty w przygotowaniu drużyny do rundy wiosennej, ponieważ wszystkie działania podporządkowane były trenerowi.

Obecnie jednak koncentrujemy się na wyłonieniu trenera, który zwiąże się z klubem na ten i kolejny sezon oraz podejmie zadanie utrzymania drużyny w Ekstraklasie.

Fot. FB Bruk-Bet Nieciecza

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend