Starosta tarnowski Roman Łucarz nagrodził Mateusza Różańskiego Groszem Ziemskim Tarnowskim

1 min czytania
Starosta tarnowski Roman Łucarz nagrodził Mateusza Różańskiego, utalentowanego zawodnika, który osiąga spektakularne wyniki sportowe – promując zdrowy tryb życia i powiat tarnowski.
Mateusz Różański to 22 letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego i gminy Wojnicz który uprawia sport i lekkoatletykę od dziecka – jest absolwentem wojnickiej i tarnowskich szkól sportowych. Dzięki zdobyciu trzykrotnego tytułu Mistrza Polski w skoku w dal, stał się wielkim ambasadorem powiatu tarnowskiego na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Oprócz tego Mateusz z sukcesami startuje w wielu innych zawodach, również międzynarodowych. Jest obecnie w ścisłej kadrze Reprezentacji Polski w Lekkoatletyce. Jego rekord życiowy to 7,80 m.
Najbliższe plany Mateusza to start w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – 2021.
Warte podkreślenia jest, że uprawianiu i promocji sportu wśród dzieci i młodzieży, poświęcił całe swoje dotychczasowe życie.
Starosta Roman Łucarz w dowód uznania i podziękowania za promowanie powiatu i ziemi tarnowskiej przekazał Mateuszowi Różańskiemu Grosz Ziemski Tarnowski, a także dyplom gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł.
Podczas spotkania z zawodnikiem w starostwie obecny był także wicestarosta Jacek Hudyma, oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.
Źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj komentarz

Your email address will not be published.