Przejścia dla pieszych w Tarnowie zostaną przebudowane

Tarnów wiadomości. Ma być bezpieczniej na tarnowskich przejściach dla pieszych. Na ten cel przeznaczono 200 tysięcy złotych. Stosowną umowę  gwarantującą wsparcie podpisał zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski z wicewojewodą Ryszardem Pagaczem.

Do Tarnowa trafiło 200 tysięcy złotych. Kwota wspomoże przebudowę trzech przejść dla pieszych. Jako pierwsze zostaną zmodernizowane przejścia przy ul. Słowackiego, Słonecznej i Matki Bożej Fatimskiej.

  Tarnów polecany w CNN. "Jedno z piętnastu najładniejszych mniejszych miast w Europie"

Trzy wymienione miejsca to dopiero początek. W planach są kolejne remonty, a podpisanie umów to tylko formalności. Za kolejne środki uda się poprawić bezpieczeństwo w ciągu ulic Krakowskiej i Orkana. 

W sumie w tym roku na przebudowę przejść miasto otrzyma 372 448 zł, dzięki którym poprawi się bezpieczeństwo pieszych na ośmiu przejściach.

Prace związane z bezpieczeństwem na przejściach to m.in. montaż profesjonalnych systemów oświetleniowych.

Przejścia dla pieszych, które nie są wyposażone w sygnalizację świetlną, powinny być tak oświetlone, żeby dawały odpowiedni kontrast. Mówił podczas uroczystego podpisania dokumentu wiceprezydent Tadeusz Kwiatkowski. 

Chodzi o to, by kierujący mogli dobrze widzieć sylwetkę pieszego, która będzie oświetlona poziomo z dwóch stron, a przechodzący przez przejście byli w stanie właściwie rozpoznawać zbliżające się pojazdy.

  Tarnów: 78-letnia kobieta wyrzuciła przez balkon oszczędności życia

fot. Piotr Rogóz

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend