Powiat tarnowski: rusza budowa mieszkań „pod klucz” w Lusławicach

3 czytania
– Zawarta została umowa pomiędzy gminą Zakliczyn a firmą Neobud z Rożnowa w sprawie budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Lusławicach – poinformował na konferencji prasowej w zakliczyńskim Ratuszu burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. Za kwotę przeszło 6,8 mln zł w ciągu niespełna 18 miesięcy „pod klucz” oddanych ma zostać 40 mieszkań. Dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych wyniesie 95 procent.
– Mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi, gdyż zależy nam, aby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać stąd do większych miast, do większych ośrodków właśnie ze względu na brak mieszkania. Ale nie zapominamy również o seniorach. Budynek, który powstanie, będzie wyposażony w windę, będą dostępne wszelkie udogodnienia po to, aby osoby niepełnosprawne w ramach dostępności mogły korzystać z tego obiektu – powiedział burmistrz Dawid Chrobak.
Mieszkania „pod klucz” mają być gotowe do września przyszłego roku. Cena czynszu – zgodnie z przewidywaniami gminy – kształtować się będzie na poziomie 10-11 zł za metr kwadratowy.
Zainteresowanie realizowanym przez gminę Zakliczyn programem „Mieszkanie Plus” już teraz jest bardzo duże. Wpłynęło 78 ankiet. To – zdaniem burmistrza – pokazuje jak tego typu inwestycje jest potrzebna. Trwają już przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę kolejnego takiego bloku – w Paleśnicy. Ma tam być 30 mieszkań.
W spotkaniu w Ratuszu, na którym przekazano informację o podpisaniu umowy na budowę pierwszego w regionie bloku mieszkalnego w ramach programu „Mieszkanie Plus” uczestniczył m.in. wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. Jego zdaniem sukcesy Zakliczyna w pozyskiwaniu środków finansowych na realizowane projekty biorą się ze wzorcowo układającej się współpracy miejscowego samorządu z administracjami rożnych szczebli, w tym ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie. Dzięki temu udało się i udaje się realizować wiele wspólnych przedsięwzięć.
Obecni na spotkaniu w Zakliczynie byli również wiceminister edukacji i nauki, senator prof. Włodzimierz Bernacki, posłowie Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski i Piotr Sak, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicewojewoda Ryszard Pagacz, radna województwa małopolskiego Anna Mikosz oraz wieloletni poseł i honorowy obywatel gminy Zakliczyn Michał Wojtkiewicz.
Źródło: Powiat Tarnowski

dodaj komentarz

Your email address will not be published.