Policyjne drony sprawdzają ulice Tarnowa. Kierowcy nie uznają pierwszeństwa pieszych

Tarnów wiadomości. 16 wykroczeń w zaledwie kilka godzin. Kierowcy wciąż nie stosują się do nowych wytycznych i będą musieli ponieść konsekwencje. Dzięki policyjnym dronom udaje się „namierzyć” tych, którzy nie zatrzymują się przed przejściami dla pieszych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, wykorzystując drony, przeprowadzili kontrolę zachowania kierowców w rejonach przejść dla pieszych. Wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy są wyposażeni w bezzałogowe statki latające, kontrolowali z „lotu ptaka” zachowanie kierowców w naszym mieście.

Kontrole drogowe zostały przeprowadzone 3 lutego na alei Jana Pawła II oraz ulicy Starodąbrowskiej. W czasie kilku godzin (od 8:00 do 13:00) drony zarejestrowały 16 wykroczeń popełnianych przez kierujących, polegających na wyprzedzaniu drugiego pojazdu bezpośrednio przed oraz na przejściu dla pieszych. Takie naruszenie przepisów ruchu drogowego skutkuje nałożeniem grzywny w wysokości 1500 złotych według nowego taryfikatora i dopisaniem 10 punktów karnych do indywidualnego konta kierowcy.

Policjanci przypominają, że przejście dla pieszych to szczególne miejsce na drodze. Wyprzedzanie w tym miejscu innych pojazdów, ich omijanie może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Pieszy, który w tym miejscu przekracza jezdnię nie ma żadnych szans w zderzeniu z rozpędzonym samochodem. Funkcjonariusze w takich sytuacjach nie będą stosować żadnej taryfy ulgowej.

Źródło: KMP w Tarnowie

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend