Ostrów: Budowa dobiega końca. W kwietniu most na Dunajcu ma być znowu przejezdny

Tarnów wiadomości. Budowa mostu w Ostrowie dobiega końca. Skończył się właśnie drugi z trzech etapów betonowania, a to oznacza, że wszystko idzie zgodnie z planem. W kwietniu most na Dunajcu ma być znowu przejezdny.

Dokładnie wczoraj zakończyliśmy drugi etap betonowania mostu w Ostrowie. Idzie to bardzo sprawnie i trzeba powiedzieć, że firma wywiązuje się z harmonogramu prac.

W tej chwili rozpoczyna się od strony Mościc etap trzeci: szalowanie i zbrojenie. Na przełomie lutego i marca – mam nadzieję, że jeszcze w lutym – zaplanowany jest ostatni etap betonowania trzystumetrowego mostu – wyjaśnia w rozmowie z Natalią Trybą, wicestarosta powiatu Jacek Hudyma dodając:

Chodzi o naprawdę duży most. Wielokrotnie powtarzam, że to jest rewelacyjny czas jak na taką inwestycję, bo to inwestycja, która powstała w 2,5 roku. A zaczynaliśmy nie mając nic. Ani zgód, ani pozwoleń, ani zabezpieczonych na ten cel pieniędzy.

– Nowy ciąg komunikacyjny, który będzie połączeniem Wierzchosławic z Tarnowem, ze Strefą Aktywności Gospodarczej, jest dla nas kluczowy, jako organu, który nadzoruje budowę i jest właścicielem obiektu. Tak,  jak zakładaliśmy: koniec marca lub początek, pierwsza połowa kwietnia to jest ten czas, gdy przez most w Ostrowie znowu będzie można przejść czy przejechać – mówi Jacek Hudyma.

Fot. Kacper Stec

 

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend