Miliony trafiły do gmin w powiecie tarnowskim. Rusza cyfryzacja urzędów [WIDEO]

Tarnów wiadomości. Rusza program cyfryzacji urzędów. Do gmin i powiatów z całej Polski trafią pieniądze, które pomogą w udoskonalaniu urzędów. Chodzi o to, by placówki działały lepiej i były dostępne online.
 
 
Pieniądze, które trafią do gmin i powiatów zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, szkolenia i inne usługi informatyczne.

 
Pieniądze dostanie każda gmina i każdy powiat w Polsce. Minimalnie 100 tys. zł, a maksymalnie 2 mln zł. Nie będzie potrzebny wkład własny samorządów.
 
Podczas spotkania w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego podkreślano, że pandemia koronawirusa uświadomiła wszystkim, jak ważna jest cyfryzacja urzędów.
 
– W wielu przypadkach potrzebne były w tym względzie szybkie działania, aby mieszkańcy nie odczuli, że w ich obsłudze zmieniło się coś na gorsze – mówił starosta tarnowski Roman Łucarz.
 
— Wciąż w zakresie zdalnej obsługi są spore braki i dobrze, że rząd uruchamia program pomocowy dla samorządów w tym względzie — dodaje.
 
Kwoty przyznanych dotacji na cyfryzację urzędów są wysokie. Najmniejsza gmina w powiecie tarnowskim – Wietrzychowice otrzymuje 117 tys. zł, a największa gmina Tarnów prawie 800 tys. zł.
 
– Udało się już objąć cyfryzacją wiele dziedzin życia, zwiększając możliwości elektronicznej obsługi. Czas, aby ta obsługa stała się  standardem również w urzędach. Cieszę się, że rusza rządowy program, który samorządom to właśnie umożliwia — powiedział wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron.
 
 
fot. Piotr Rogóz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend