Connect with us
Reklama

Tarnów informacje

Koniec z jazdą na raty do Nowego Sącza i Muszyny. Wróciły bezpośrednie połączenia kolejowe

Opublikowane

on

Wczoraj, w poniedziałek, 17 maja, dokładnie o godzinie 15.36, skończył się koszmar pasażerów podróżujących koleją z Tarnowa w kierunku Nowego Sącza, Krynicy i Muszyny. Zakończyły się bowiem prace remontowe, realizowane na torowiskach.

Od 6 kwietnia ruch kolejowy na tej trasie był wstrzymany. W zamian funkcjonowała zastępcza komunikacja autobusowa. W tym czasie, kosztem 8 milionów złotych, wyremontowano siedem mostów: w Łowczowie, Chojniku, Jamnicy, Rytrze, Wierchomli i Żegiestowie. Naprawiono też trzy przejazdy: w Łowczowie, Tuchowie i Gromniku, a pomiędzy Łowczowem i Tuchowem wymieniono podkłady i tory.

Dużo większy rozmach – także finansowy – miały roboty realizowane wcześniej na Sądecczyźnie, na odcinku Grybów – Kamionka Wielka oraz w Nowym Sączu. Efekt? Podróżni korzystają z nowych peronów w Grybowie, Ptaszkowej i w Mszalnicy. Ułożono nowy tor między Grybowem a Kamionką Wielką. Zmodernizowano 22 przejazdy oraz postawiono nowe wiadukty w Ptaszkowej i w Nowym Sączu. Całość kosztowała 136 mln zł.

Fot. UMWM

Tarnów informacje

“Widać było tę husarię”, “Kadra przywróciła mi nadzieję”, “Wreszcie była jakość”. Polscy kibice dumni z reprezentacji po remisie z Hiszpanią

Opublikowane

on

Dodane przez

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią w drugim meczu fazy grupowej Euro 2020, dzięki czemu podtrzymała swoje szanse na awans. Na gola Alvaro Moraty z 25. minuty Biało-Czerwoni odpowiedzieli trafieniem Roberta Lewandowskiego w 54. minucie spotkania.
 
– Chłopaki się postawili. Pokazali ducha, było w nich widać tę husarię. Wreszcie było widać jakość, a do tego mieliśmy szczęście, bo i słupek przy karnym, i obrona Wojtka Szczęsnego w końcówce. Naprawdę chapeau bas! Kadra przywróciła mi nadzieję i wierzę w zwycięstwo nad Szwecją – mówili polscy kibice, nie kryjąc dumy z reprezentacji.

 
A tak wyglądała Strefa Kibica w Gemini Park.
 
Fot. Artur Gawle
 
Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów. Dzień Dziecka na Kantorii (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

Sobota w Centrum Wypoczynku i Rekreacji Kantoria przy ul. Piłsudskiego należał do dzieci.

Miasto zorganizowało dziś przełożony z powodu warunków pogodowych Dzień Dziecka.

Fot. Artur Gawle

 

 

Czytaj dalej

Tarnów informacje

Tarnów: Koncert pod Bimą (zdjęcia)

Opublikowane

on

Dodane przez

W Tarnowie trwają Dni Pamięci Żydów Galicyjskich – Galicjaner Sztetl. W piątkowy wieczór odbył się koncert pod Bimą.

Koncert zatytułowano “Benkenisz-Tęsknota”, a wystąpiła Karolina Skrzyńska z zespołem.

Fot. Artur Gawle

Czytaj dalej

Popularne

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.