Tarnów: Arena Jaskółka Tarnów z tytułem „Budowy roku 2019”. W płatnym konkursie…

2 czytania

Arena Jaskółka Tarnów otrzymała pierwszą nagrodę i tytuł „Budowy roku 2019” w konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Nagrodę odebrał w Warszawie, podczas gali w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej, prezydent Roman Ciepiela – informuje oficjalna strona miasta. Nie ma na stronie informacji, że konkurs był płatny.

Jury oceniało budowy w trzech etapach m.in. jakość robót, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy, wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.

Udział w konkursie był płatny i – w przypadku tarnowskiej inwestycji –  kosztował ponad 10 tys. złotych.

Jak informuje rzecznik prasowy prezydenta, Ireneusz Kutrzuba, opłatę za udział w konkursie uiścił wykonawca: firma Budimex. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi, kto zapłacił za wyjazd prezydenta Ciepieli do Warszawy na galę wręczenia nagród.

Jak zauważył na swoim profilu fb radny Piotr Górnikiewicz nagroda ta, należy się przede wszystkim radnym poprzedniej kadencji, którzy doprowadzili do zmiany pierwotnego projektu przebudowy lansowanego przez prezydenta Romana Ciepielę.

„Dziękuje wszystkim Radnym poprzedniej kadencji za skuteczne działania, które sprawiły że Pan Prezydent zmienił koszmarny pierwszy projekt Hali Jaskółka. Nagroda należy się głównie im” – napisał radny.

Zdjęcie: tarnow.pl

dodaj komentarz

Your email address will not be published.