Tarnów-Melsztyn w niedzielę w Dunajcu utonął 42-letni mężczyzna

2 czytania

Wczoraj (niedziela, 16 sierpnia) nad Dunajcem w miejscowości Melsztyn wypoczywała rodzina z dziećmi, z powiatu brzeskiego. Około godziny 16.00 ojciec wraz z 14-letnim synem weszli do wody, kierując się w stronę środka koryta rzeki. W pewnym momencie stracili grunt pod nogami i zostali porwani przez nurt.

Widząc co się dzieje, przepływające tamtędy kajakarki ruszyły z pomocą, podpłynęły do chłopca, pomogły mu wydostać się z wody i bezpiecznie przetransportowały go do brzegu. Na ratunek 42-latkowi ruszył natomiast inny kajakarz. Pomimo jego starań i podjętej próby, nie udało mu się odnaleźć znajdującemu się pod wodą mężczyzny.

Powiadomione o wypadku służby rozpoczęły działania ratunkowe. Brali w nich udział strażacy z PSP w Tarnowie, strażacy ochotnicy z Zakliczyna i Gwoźdźca, policjanci z komisariatu w Wojniczu oraz służby medyczne. Około godziny 17.00 przeszukujący dno rzeki nurek odnalazł mężczyznę. Podjęta przez załogę pogotowia ratunkowego reanimacja niestety nie przywróciła jego funkcji życiowych.

Czynności procesowe na miejscu tragedii, prowadzili pod nadzorem prokuratora z Brzeska funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Jej przyczyny ustali prowadzone przez brzeską prokuraturę rejonową śledztwo.

Ponownie apelujemy i prosimy o zachowanie daleko posuniętej ostrożności podczas rekreacji nad wodą. Od początku wakacji tarnowscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczne Wakacje” , kontrolując m. in. niestrzeżone akweny wodne. Pamiętajcie jednak Państwo, że z oczywistych powodów nie są oni w stanie dotrzeć jednocześnie do wszystkich miejsc gdzie kąpią się ludzie. Wasza dbałość o bezpieczeństwo was samych i waszych bliskich, jest najlepszym gwarantem udanego i bezpiecznego spędzenia czasu nad wodą.

Fot. ilustracyjne

dodaj komentarz

Your email address will not be published.