Tarnów-Powiat Tarnowski: ognisko koronawirusa w DPS w Sieradzy. 8 osób z Covid-19 w mieście

1 min czytania

Od piątku, kiedy wykryto koronawirusa u pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy, w placówce przybyło chorych. Jak informuje Radio Kraków  zakażonych jest 18 pensjonariuszy i 7 pracowników. – To są wyniki badań próbek pobranych po 3 dniach od wykrycia pierwszego zakażenia, a więc sytuacja może się jeszcze zmienić – poinformował w radiu starosta tarnowski, Roman Łucarz.

Ze względu na ognisko koronawirusa w DPS-ie we wszystkich domach pomocy w powiecie wstrzymano odwiedziny. Zakaz odwiedzin wprowadzono także w placówkach na terenie Tarnowa.

Jak wygląda sytuacja w Tarnowie?

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie od początku epidemii wśród mieszkańców Tarnowa stwierdzono 24 przypadki zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, 16 chorych wyzdrowiało.  Obecnie w mieście zdiagnozowanych jest osiem osób z Covid-19.

Według stanu na środę 29 lipca w Tarnowie i regionie kwarantannie poddanych było 383 osoby, z czego: 73 osoby w mieście, a w powiecie 310.

W Tarnowie obecnie mamy osiem osób zakażonych COVID-19. W powiecie tarnowskim zakażone są 52 osoby. Dotychczas zmarły trzy zakażone osoby z powiatu tarnowskiego – ostatni przypadek zgonu osoby z koronawirusem miał miejsce 20 czerwca – to 90-letnia podopieczna Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

dodaj komentarz

Your email address will not be published.