„Kulturalne” nagrody Tarnowa. Dukat dla Andrzeja Szpunara

1 min czytania

W piątek podczas podczas uroczystej gali w amfiteatrze odbyło się wręczenie dorocznych „kulturalnych” nagród Tarnowa i stypendiów artystycznych. Prezydent uhonorował także za całokształt pracy Andrzeja Szpunara, od lat związanego z miastem i Muzeum Okręgowym, Złotym Dukatem Tarnowskim.

Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury przyznawane są rokrocznie w pięciu kategoriach: upowszechnianie kultury, twórczość artystyczna, nadzieja roku, mecenas kultury Tarnowa, nagroda za całokształt pracy w dziedzinie kultury.

W tym roku wyróżnienie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej trafiło do rąk dr Anny Śliwińskiej. Nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury wręczono Halinie Bartnik. Nagrodą „Mecenasa Kultury Tarnowa” uhonorowano, działającą od 2004 roku, Galerię „Hortar”. Tytuł „Nadzieja Roku” trafił do fundacji „Impuls Rozwoju”, którą tworzą m.in. Dawid Mik, Szymon Łucyków, Diana Sznajder, Filip Kot, Szymon Szczęch oraz Filip Rokosz.

Nagrodę Honorową w uznaniu wybitnych zasług i osiągnięć za całokształt pracy otrzymał były wieloletni dyrektor tarnowskiego Muzeum Diecezjalnego, duszpasterz środowisk twórczych, ks. Tadeusz Bukowski

[ngg src=”galleries” ids=”40″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”44″ number_of_columns=”3″]Fot. Artur Gawle

dodaj komentarz

Your email address will not be published.