Ten mecz, mimo że sparingowy, wzbudzał emocje nie tylko w Tarnowie ale i w Krakowie od kilkunastu dni. Mimo, że grały ze sobą zespoły z IV ligi oraz z ligi okręgowej. Wszystko za sprawą Sławomira Peszki, byłego reprezentanta reprezentacji Polski, który niedawno podpisał kontrakt z Wieczystą Kraków.
Mecz rozgrywany był bez udziału kibiców, ale była transmisja live w internecie. Spotkanie oglądało na żywo ponad 2 tysiące widzów.
Pierwsza połowa – mimo znacznej przewago piłkarzy z Krakowa – zakończyła się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron na boisku pojawił się Sławomir Peszko i już pierwsza akcja z jego udziałem mogła się zakończyć bramką. Zamiast bramki dla krakowian mieliśmy szybką kontrę Unii Tarnów i gospodarze po strzale Artura Białego objęli prowadzenie.
Nie na długo. Dwie asysty i bramka Peszki sprawiły, że Wieczysta gładko ograła gospodarzy, marnując jeszcze wiele sytuacji do podwyższenia wyniku.
Unia Tarnów – Wieczysta Kraków 1:3 (0:0)
1:0 Artur Biały
1:1 Patryk Zieliński (as. Peszko)
1:2 Sławomir Peszko (as. Pietras)
1:3 Patryk Zieliński (as. Peszko)
Zobacz galerię z meczu:
[ngg src=”galleries” ids=”39″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”45″ number_of_columns=”3″]Fot. Artur Gawle