Tarnów: zmarł Zbigniew Proć

1 min czytania

W wieku 65 lat w krakowskim szpitalu zmarł Zbigniew Proć, tarnowianin, działacz gospodarczy i przedsiębiorca, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie, członek Rady Gospodarczej przy prezydencie miasta

Zbigniew Proć z wykształcenia był ekonomistą, pracował m.in. w bankowości, dyrektorując lokalnemu oddziałowi Banku Przemysłowo-Handlowego, później oddziałowi Alior Banku. Przez osiem lat był prezesem Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, prowadził również własną działalność gospodarczą. Zasiadał w kilku Radach Gospodarczych przy prezydencie Tarnowa. Od 1995 roku do dzisiaj, wybierany przez tarnowskich przedsiębiorców na kolejne kadencje, kierował pracami Izby Przemysłowo-Handlowej.

Miał wiele pasji, jedną z nich było malarstwo. Był mecenasem tarnowskich artystów, z pewnością pamiętać się będzie o albumie „Tarnów w malarstwie”, którego był inicjatorem i wydawcą. Z innych Jego pomysłów przypomnieć warto inicjatywę wybudowania w mieście pomnika króla Władysława Łokietka, który Tarnowowi nadał prawa miejskie.

Źródło: tarnow.pl

Fot. Topol

dodaj komentarz

Your email address will not be published.