Tuchów: 16 nowych przypadków zachorowań

2 czytania

Ognisko koronawirusa w Tuchowie powiększa się. Liczba zakażonych wzrosła o 16 osób – informuje na swoim profilu Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

„Wyniki potwierdziły zakażenie u 6 pensjonariuszy DPJ, 4 sióstr zakonnych, 2 opiekunek świeckich DPJ, 1 ojca redemptorysty i 3 mieszkańców gminy Tuchów. Łącznie 16 osób. Proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa w tym w szczególności dystans 2 metry, maseczki w miejscach publicznych i ograniczenie kontaktów do koniecznych. Sytuacja jest poważna i jak widać – ognisko się powiększa, przypadków zakażenia przybywa z każdym dniem”.

Aktualne dane z całej małopolski:

 

 

 

W kraju: 407 nowych zakażeń koronawirusem, kolejne 16 osób zmarło

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 407 osób, w tym 216 z województwa śląskiego – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło 16 kolejnych chorych.

Łącznie od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono u 30 195 osób, a 1 272 chorych zmarło.

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (216), łódzkiego (62), mazowieckiego (36), podkarpackiego (13), małopolskiego (12), dolnośląskiego (11), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (9), opolskiego (8), wielkopolskiego (8), podlaskiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), zachodniopomorskiego (5), pomorskiego (2) i z kujawsko-pomorskiego (1).

Resort poinformował o śmierci 16 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Zmarli to siedem kobiet i dziewięciu mężczyzn w wieku od 62 do 84 lat. Zgony zanotowano w Bolesławcu, Wrocławiu, Domaszkowie, Tychach, Raciborzu, Warszawie, Radomiu, Zgierzu i w Poznaniu.

dodaj komentarz

Your email address will not be published.