Tarnów: basen na Marcince będzie czynny od 4 lipca. W Mościcach wcale

3 czytania

Pływalnia letnia znajdująca się u podnóża góry św. Marcina w Tarnowie będzie czynna od 4 lipca w godzinach 10-19. Basen w Mościcach będzie w tym roku – i pewnie w przyszłych latach także – niedostępny dla mieszkańców ze względu na zły stan techniczny.

Trwa rozruch techniczny letniego basenu na Marcince. W najbliższy wtorek odbędą się próby wody. Jeśli wszystko będzie w porządku to udostępnimy basen mieszkańcom 4 lipca. Oczywiście przy zachowaniu wszystkich procedur bezpieczeństwa w związku z panującym zagrożeniem epidemiologicznym – informował radnych podczas sesji Rady Miejskiej w Tarnowie Arkadiusz Marszałek, zastępca dyrektora Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Poinformował także radnych o tym, że na nic się zdadzą zebrane przez mieszkańców Mościc podpisy (blisko 1000) pod petycją by otworzyć w sezonie także letnią pływalnię w ich dzielnicy. – Stan techniczny basenu zagraża bezpieczeństwu zarówno pracowników i osób korzystających z obiektu. Nikt się nie podpisze pod decyzją o dopuszczenie pływalni do użytku. Nie opłaca się go już remontować. Niebawem przedstawimy wizualizację nowego basenu, który powstanie w tym miejscu – mówił dyrektor Marszałek.

Ta wiadomość podzieliła tarnowskich radnych. Część z nich przyjęła wyjaśnienia dyrektora uznając decyzję TOSiR-u za słuszną. Pozostali domagali się wyjaśnień co konkretnie stwarza to zagrożenie i czy nie można było wykonać doraźnego remontu, aby jednak tarnowianie mogli korzystać z dwóch letnich pływalni w wakacje.

Według dyrektora Marszałka basen – jak i cała infrastruktura – są w opłakanym stanie technicznym i przy użytkowaniu może dojść do porażenia prądem przebywających na terenie obiektu ludzi.

Na pytanie radnych, dlaczego TOSiR nie zgłosił wcześniej, że będą problemy z uruchomieniem pływalni dyrektor Marszałek nie umiał odpowiedzieć.

Zabrakło także odpowiedzi, czy decyzja została podjęta na podstawie przeprowadzonej ekspertyzy fachowców, którzy by się pod nią podpisali. Była mowa tylko o opinii, którą sporządzili pracownicy TOSiR-u…

Ponieważ podczas sesji skarbnik miasta poinformował o zawieszeniu w przyszłym roku wszelkich inwestycji w mieście, może się okazać, że w Mościcach pływalnia nie będzie remontowana czy przebudowywana przez najbliższe lata.

 

dodaj komentarz

Your email address will not be published.