Barbara Prymakowska Honorowym Obywatelem Tarnowa?

Tarnów wiadomości. Mimo swoich 78 lata Barbara Prymakowska wciąż zadziwia. Tym razem wygrała w swojej kategorii wiekowej w biegach górskich i została mistrzynią świata.

Zawody odbyły się w austriackim Telfes Stubai. Tarnowianka w ciągu godziny i dwunastu minut dobiegła na wysokość 2150 metrów n.p.m. wyprzedzając kolejną uczestniczkę górskiego biegu o ponad 4 minuty.

To już kolejny sukces naszej „Najszybszej babci świata” w zawodach międzynarodowych. Barbara Prymakowska ma na swoim koncie zwycięstwa w maratonach, w krótszych biegach oraz także w sportach zimowych (biegi narciarskie). W wieku 68 lat zdobyła też Mont Blanc.

To było jedno z największych wyzwań, jakie przed sobą postawiła. W chwili wejścia na najwyższy europejski szczyt była najstarszą Polką, której się to udało. – Na górze czułam ogromną euforię. Właśnie tamtego dnia przypadała 48 rocznica naszego małżeństwa. Powiedziałam: „Stasiu, masz „Blanca” ode mnie!” – wspomina pani Barbara.

Sukcesy pani Barbara docenili tarnowscy radni. Jakub Kwaśny i Piotr Górnikiewicz chcą, by Barbara Prymakowska otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Tarnowa.

– Jeszcze przed wakacjami rozpoczęliśmy z Przewodniczącym Komisji Sportu Piotr Górnikiewicz konsultacje pewnego pomysłu z klubami radnych. Pomysł ten spotkał się z pozytywną reakcją Prezydenta Tarnowa Roman Ciepiela. Tym samym w październiku podczas sesji Rady Miejskiej zaproponujemy radnym nadanie Pani Barbara Prymakowska tytułu Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa. Byłoby to docenienie całokształtu aktywności Pani Barbary, uznanie jej zasług dla popularyzacji sportu i aktywnego trybu życia. Byłaby to także pierwsza kobieta z tym ważnym Tytułem – informuje na swoim profilu FB Jakub Kwaśny, przewodniczy Rady Miejskiej w Tarnowie.

 
Fot. Artur Gawle

Start typing and press Enter to search