W Zbylitowskiej Górze parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczęła obchody 700. rocznicy istnienia. Uroczysta Msza Święta inaugurująca jubileusz została odprawiona pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Podczas celebracji poświęcono pamiątkowy obelisk oraz tablicę upamiętniającą jubileusz. Obchody mają charakter modlitewny, historyczny i wspólnotowy, podkreślając wielowiekową rolę parafii w lokalnej społeczności.
fot. Artur Gawle









































