30-latek z Bochni w rękach policji. W jego mieszkaniu znaleziono mefedron i uprawę marihuany

Wspólna akcja policjantów z Bochni oraz małopolskich funkcjonariuszy zwalczających przestępczość narkotykową. Zabezpieczono prawie 0,5 kilograma mefedronu oraz ponad 0,5 kg marihuany, a także kilkanaście krzewów konopi indyjskich. 30-latek z Bochni usłyszał zarzuty dotyczące posiadania i udzielania narkotyków.

29 lipca br. bocheńscy kryminalni oraz policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP Kraków we wspólnej akcji zatrzymali 30-letniego mieszkańca Bochni, oraz ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich. Przestępcza działalność była prowadzona na jednej z posesji znajdujących się w mieście. W trakcie przeszukania jego posesji okazało się, że mężczyzna uprawiał konopie indyjskie w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, sprzyjających rozwojowi roślin.

W trakcie przeszukania miejsca, funkcjonariusze natrafili także na marihuanę i mefedron. Zabezpieczono prawie 0,5 kg mefedronu, ponad 0,5 kg marihuany oraz 15 krzewów konopi. 30-latek został zatrzymany.  Dodatkowo zabezpieczony został sprzęt służący do uprawy konopi.

 

 

 

30 lipca Sąd Rejonowy w Bochni zastosował na wniosek miejscowej prokuratury tymczasowe aresztowanie wobec 30-letniego mieszkańca Bochni. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie i udzielanie znacznej ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających, a także posiadanie przyrządów służących do uprawy konopi. Grozi mu min. 3 lata pozbawienia wolności. 

Postępowanie w sprawie poradzi Komenda Powiatowa Policji w Bochni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni.

Źródło: KPP Bochnia

Start typing and press Enter to search

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.