Leśnicy oszacowali wartość ściętych gałęzi na kilkaset złotych

Złodziej choinek w rękach tarnowskiej policji. Wpadł na gorącym uczynku

Tarnów wiadomości. Święta bez choinki, to nie święta. Nieważne czy „żywa”, czy sztuczna – po prostu musi być. Niestety nie każdy ma zamiar nabyć świąteczne drzewko w sposób legalny.
 
Tarnowscy policjanci w okresie przedświątecznym prowadzą działania, w ramach których między innymi zwracają baczną uwagę na obszary leśne aby eliminować przypadki nielegalnego wycinania drzewek oraz gałęzi. W działaniach biorą również udział funkcjonariusze Straży Leśnej.
 
 
W miniony piątek policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum i strażnicy z Nadleśnictwa Gromnik odbywali wspólny patrol na terenie Leśnictwa Skrzyszów. Podczas kontroli lasu w miejscowości Poręba Radlna funkcjonariusze zauważyli pozostałości jodłowych gałęzi. Poszli tym tropem i kilkadziesiąt metrów dalej, w głębi lasu zauważyli Fiata Doblo, a przy nim mężczyznę, który kończył ładować do części bagażowej jedlinę. W samochodzie policjanci ujawnili 2 metry sześcienne stroisz, który jak się okazało zostały ścięte przez złodzieja z kilkunastometrowych jodeł.
 
 
Leśnicy oszacowali wartość ściętych gałęzi na kilkaset złotych. Stroisz został przez nich zarekwirowany, a mężczyzna zobligowany do stawienia się do posterunku Straży Leśnej, której funkcjonariusze zbadają czy był to jednorazowy przypadek czy stała praktyka i gdzie ostatecznie trafić miały skradzione gałęzie.
 
Za wykroczenie z art. 148 kodeksu wykroczeń w związku z art. 161 kodeksu wykroczeń grozi mandat do 1000 zł, a w przypadku skierowania sprawy do sądu grzywna do 5000 i nawiązka do 500 złotych.
 
Źródło: KMP w Tarnowie

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend